| anonim_4396 a întrebat:

Am de pregatit un discurs avand ca model discursurile lui Cicero. Problema este ca nu am gasit niciun subiect care sa mi se para interesant. Daca m-ati putea ajuta cu o idee, v-as fii recunoscatoare...

Răspuns Câştigător
| monique a răspuns:

Uite unul: cum ar trebui sa fie o scoala care pregateste politicieni, primari, guvernati adevarati? (scoala ideala). Aduci ca argumente educatia, bunele maniere, cunoasterea civilizatiilor si traditiile altor popoare, onoarea, onestitatea, discretia legata de viata personala si poti da contra exemple din viata reala (ai destule la TV, de la basescu si udrea, pana la iliescu sau becali).