| sweetgirl9 a întrebat:

Am fost la plaja pe la orele 1 2 3...cam asa si mi-au aparut niste bubite rosii care ma mananca doar pe piept si pe abdomen si am fost doar de 4 ori la plaja ...Vi s-a intamplat si voua? stiti vreun remediu?

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Si eu mai patesc la fel. Si sunt alergica la soare. crying Inseamna, ca sunt 99% sanse, ca si tu esti. Foloseste mereu o crema cu protectie foarte mare (30-60), atunci cand te expui la soare. Acele bubite iti vor trece in cateva ore-zile, depinde de la caz la caz. Bafta! day dreaming

NOname
| NOname a răspuns:

Si apropo, daca in anii precedenti n-ai avut aceasta probema, asta nu inseamna nimic. Poti sa devii alergica aproape la orice oricand! sad I don't want to see Si la mine alergia s-a evidentiat abia pe la 19-20 de ani, manifestandu-se foarte urat, it wasn't me de atunci incerc sa nu exagerez cu statul la soare. rolling eyesbatting eyelashes

| BullyMints a răspuns:

Deci date cu multa crema cu protectzie ridicata [ daca vrei sa intri in apa], iar daca stai pe "patura" incearca sa acoperi acele zone
cand eshhti in casa sau cand vine seara, date cu pudra cu baneocin [o sa se vindece]
si cel mai important NU te de cu parfum in zonele iritate pentru ca vor incepe sa te usture si sa te manance mai tare
sper ca te-am ajutat
good luck ^^

| PaulCius a răspuns:

Pai mama mea este medic si din cate am in cunoistinta iti pot spune ca poate fi vorba dezspre o alergi solara incerca sa nu mai stai mult in soaee pentru ca Mai nouunt foarte multe explozi solare care pot sa iti dauneze mai grav sanatatea decat tutunul