| adriana1991 a întrebat:

Am început școala de șoferi dar la prima ora de condus am făcut multe gafe, o sa pot sa învăț odată sa conduc o mașină?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur că o să poți...condusul e foarte frumos după ce te înveți cu mașina, chiar dacă la început totul e atât de stângaci... Și mie mi se oprea motorul la pornire la început, dar cu răbdare și cu mișcări fine, o să fie ok.

| BumiWolfie15 a răspuns:

Dacă îți dai silința cu adevărat vei învăța. Dacă ai vreo cunoștiință cu mașină sub supravegherea lui /ei poți conduce pe un câmp sau o zonă izolată. Deși nu e tocmai legal (cred), cât timp nu te pârăște nimeni e în regulă. Adică, nu ai ce distruge! E un fel de antrenament, oricât ai ști teoria, dacă nu ai practică degeaba. Nimeni nu se naște învățat.

| Dismally a răspuns:

Nu, daca nu ti-a iesit din prima nu mai are rost sa incerci laughing Ce intrebare e asta? Normal ca o sa inveti in timp, doar nu te asteptai ca la prima ora sa mergi perfect.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Desigur ca o sa poti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru BumiWolfie15):

Pe câmp e în regulă, atâta timp cât nu e drum public.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai la scoala de soferi le faci pe toate, apoi iti vezi de treaba.
Nimeni nu a condus "bine" de la primele ore, decat daca a avut un instructor prost, care nu observa nimic, si plimba elevii pe strazi pustii.
Instructorii buni te baga pe unde e mai greu, si te invata ce ai de facut acolo unde e mai dificil. Ca plecari si intersectii cu STOP stiu si copiii.

| SilentRain a răspuns:

De la prima ora?laughing))
Fii seriosa! Ai nevoie de timp pentru a învăța ceva nou, unii nu învață nici după 20 de ore
Daca nu te pasionează și nici nu îți place renunța

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, 100%. Și când învățai să mergi, ai făcut nenumărate gafe, și până la urmă, tot ai învățat.

| IgnatVictor a răspuns:

Da. În trecut, mă duceam cu bicicleta la liceu. Și pot să jur că am văzut nenumărați idioți cu mașini - și, posibil, cu permis de conducere. Dacă ei pot să se descurce în trafic, oricine poate.

| Sofer a răspuns:

Înveți. Ești la prima ședință și timp sa înveți.