| Georgiana2905 a întrebat:

Am intrat si eu pe TPU pentru a raspunde la cateva intrebari dar ----SURPRIZA! Am ramas uimita de intrebarile puse in ultima vreme. Totul pare de neinteles, mai toate intrebarile par a fi puse de niste copiluti fara bun simt. Unde sunt intrebarile de altadata? Unde s-a ascuns gramu ala de seriozitate?

Răspuns Câştigător
| claudiea79 a răspuns:

Buna generatia de 14 sau 15 ani sta nu mai pe mess sint cool stau toata ziua pe net. fetele nu fac mincare; nu stiu sa coasa sa citeasca o carte.nu merg in parc. nu au prietene; nu fac o prajitura; nu stiu sa spele o farfurie.toate fetele viseaza iubiti de la 14 ani dar habar nu au sa faca nimic.ar trebui sa faca scoala sa citeasca; sa picteze sa mearga in parc sa aiba prietene si pe la 20 sau 25 de ani sa iti caute iubiti.primul meu iubit a fost la 29 de ani.dar nu regret.stiu sa gatesc nu imi trebuie restaurante parintii nu ma ajuta deloc; cind se rupe ceva stiu sa cos nu ma duc toata ziua sa cumpar.am avut grije de bunica pina in ultima clipa.generatia din ziua de azi doar cere si nu da nimic in schimb...toti vor sa li se dea. fetele ar trebui sa aiba liceul si sa aiba o meserie apoi sa se gindeasca la iubiti sa nu stea la mina lor.sa aiba un viitor.din pacate toate fetele sint superficiale

2 răspunsuri:
| ioanaKevlar a răspuns:

Intru aproape zilnic pe TPU.ro pentru a răspunde la câteva întrebări. E un mod de a mă face utilă. Uneori însă găsesc întrebări puse de copii de aproximativ 10 ani. Noi nu eram aşa când eram mici straight face. Uneori mă gândesc cu frică la accelerarea asta şi la faptul că dintr-o greşeală minoră copilul meu va ajunge aşa. Noi ne-am bucurat de copilărie şi abia apoi am descoperit tehnologia. Copiii noştri vor descoperi tehnologia şi vor rămâne la ea. Mă sperie concluzia asta.

| unknow a răspuns:

Pai, m-am eu explicatia corecta,
E vara! deci,. copii care erau la scoala acum sunt in vacanta, si.ce fac copii in vacanta!? pun intrebari tampite pe TPU.winking

vezi,?! am dreptatesmug!
si cand o sa inceapa iar scoala, la toamna, se da spargerea! toata lumea la scoala sau in parca[ chiulind]winking