| biancamaria15 a întrebat:

Am si eu cateva intrebari pentru cei care au intrat anul acesta la liceu: 1. Cum a fost prima zi? 2.Va plac noii colegi? 3.Va plac profesorii? Primul sau prima care raspunde la toate intrebarile primeste FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| Ramona1992 a răspuns:

Prima zi de liceu este intotdeauna putin ciudata, daca nu cunosti pe nimeni, Noii colegi o sa incepi sa i cunosti cu adevarat putin mai incolo.Profesorii pentru prima data o sa incerce sa para foarte severi, dar cu timpul cand o sa ii cunosti o sa iti dai seama ca iti vor doar binele. Sa profiti din plin de liceu, pana pe clasa a 12 a, cand toti profesorii o sa te streseze cu bacul, pana atunci profita din plin! Succes!

1 răspuns:
| Reioooo a răspuns:

Eu am intrat in anul 3 de liceu (clasa a 11-a) dar parerea mea nu s-a schimbat de cand eram pe a 9-a.
1.in prima zi mi-a fost foarte somn si nu prea imi amintesc ce ne-o spus diriginta, dar a fost foarte deragut sa-mi vad colegii mai maturi (si mai inalti) numai dupa 3 luni.
2.cat despre "noii colegi" sunt toti foarte de treaba, inteligenti si cu simtul umorului (am ras si vom mai rade muuuult timp)... ei bine, aproape toti.
3.majoritatea profesorilor mei merg pe "invatatul in clasa", ne spun si ne repeta lectia pana ne dam seama ca noi chiar o stim si nu e nevoie sa mai invatam acasa. acest tip de profesori imi plac foarte mult, dar din pacate avem si 2-3 profesori care daca nu stii la perfectie totul iti dau 3 (in cel mai bun caz).
aud mereu fosti colegi cum se plang ca nu le place la scoala si de aceea cred ca "eu am nimerit la cea mai tare scoala". chiar imi place! dar nu m-as supara daca am avea mai multa vacata totusi laughing
mult succes :*