| YoYoJuSt4U a întrebat:

Am nevoie de niste bancuri. Cel mai amuzant primeste funda! Sa fie mai noi.

2 răspunsuri:
| Kitty77 a răspuns:

Un tip, mai pe seara, face autostopul. Il vede pe unul cu o caruta venind pe sosea si il intreaba:
- No, bade, departe-i Clujul?
- D’apoi nu-i departe!
Urca tipul in caruta, adoarme, si mai spre dimineata se scoala si intreaba:
- Bade, da unde-i Clujul?
- No, acu-i departe!

Popa vine cu Botezul la Ioana acasa.
- Parinte, te-am visat azi noapte.
- Ei, se poate fata tati, se poate…
- Pai, se facea ca ai venit la noi si Ion nu era acasa…
- Ei, se poate fata tati, se poate…
- …si parinte, se facea ca m-ai inghesuit in pat …
- Ei, se poate fata tati, se poate…
- …si parinte, se facea ca mi-ai facut fapta aia…
- Ei, se poate fata tati, se poate…
- …si parinte, se facea ca la plecare mi-ai dat bani…
- Ei vise taica, vise!

Psihiatrul intreaba.
- Au mai existat in familia dumneavoastra cazuri cu boli mintale?
- Da, acum trei ani sora mea a refuzat sa se casatoreasca cu un american miliardar…

Suna telefonul la politie:
- Sunt fecioara Maria veniti repede ca vad doi barbati la mine in curte!
Dupa 2 minute iarasi suna:
- Aici fecioara Maria, barbatii vor sa intre in casa! Grabiti-va!
Dupa alte doua minute:
- Sunt fecioara Maria! ajutor! Barbatii au intrat in casa!
Dupa 15 minute:
- Sunt. Maria, barbatii tocmai au plecat…

Bulisor, tu ce vrei sa te faci cand vei fi mare?
- Visez sa fiu miliardar, ca tatal meu.
- Pai ce, tatal tau e miliardar?
- Nu, si el viseaza.

Maria la preot:
- Parinte sunt foarte necajita.
- Ce s-a intamplat fata mea?
- Ieri noapte a murit ion al meu.
- Imi pare rau fata mea, d-zeu sa-l ierte! a suferit?
- Nu parinte. vorbea si dintr-o data era la pamant.
- Si care au fost ultimele lui cuvinte?
- "C**va dracului poate faci vreo prostie cu pistolu ala!"

Dupa 70 de ani de casnicie, el moare. La scurt timp moare si ea si ajunge in rai, unde-l vede pe el.
- Dragule, ce bine-mi pare sa te regasesc!
- Lasa-ma-n pace! Contractul a fost foarte clar: "Pana ce moartea ne va desparti"

Un om comunica cu Dumnezeu:
- Doamne, de ce toate fetele sunt draguţe, dulci, graţioase iar femeile sunt nasoale şi sâcăitoare?
Domnul spune:
- Pentru ca pe fete le creez eu, iar femei le faceţi voi!

Într-un magazin de articole sportive soţia urcă pe o bandă de alergat si ii spune sotului:
- Dragul meu, dacă-mi cumperi aceasta bandă, voi arăta ca o elevă de liceu.
- Draga mea, aceasta este doar o bandă de alergat, nu maşina timpului!

Un cuplu foarte batran isi serbeaza cea de-a 75-a aniversare a casatoriei.
La un moment dat, sotul ii spune sotiei:
- Draga, vreau sa te intreb ceva: dintotdeauna m-a framintat faptul ca cel de-al cincilea copil al nostru nu a semanat cu restul.
Acum, dupa 75 de ani, trebuie sa stiu: a avut el un alt tata?
Sotia se uita la el si marturiseste:
- Da, draga, ai dreptate, a avut un alt tata.
- Si poti sa-mi spui cine a fost?
- Tu!

Intr-o secţie de poliţie intra o americanca "obosita":
- Domnule comisar, numai ce in parc doar am fost violata de 10 persoane!
- Calmează-te, doamnă. Descrieţi exteriorul atacatorilor şi eu vă asigur că ii vom găsi pe toti.
Americanca, răsuflând usurata:
- Toti nu-mi trebuie! Va rog sa-i găsiţi pe-al doilea, al osaselea şi al zecelea.

Directorul grădinii zoologice este întrebat de un vizitator:
- De ce tigrul asta pare nenatural şi se ca*ă tot timpul?
- Înțelegeți, tigru este bolnav și am îmbrăcat paznicul intr-o piele de tigru.
- Şi de ce se ca*ă?
- Pai al doilea tigru din cușcă este adevarat!

Sunt cam cele mai noi...le primesc pe e-mail in fiecare zi. Daca vrei aboneazate si tu la site http://bancuriok.com/si o sa-ti trimita cele mai noi bancuri...

Sper ca te-am ajutat. FUNDA?

| YoYoJuSt4U explică:

Mai astept raspunsuri...nu dau funda la cersetori