| Nemesis_9263 a întrebat:

Am nevoie de o sceneta pentru halloween. Ceva horror dar si funny in acelasi timp.Problema este ca nu am idei si suntem in grupa noua fete si un singur baiat. Ce imi sugerati sa fac?

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Pai ar fi mai frumos daca ati scrie voi piesa de teatru...ar fi mult mai original...si va ganditi voi la ce sa faceti... puteti face cum a zis @pypa007, scufita rosie dar sa fie transformata povestea de voi...adica mai amuzanta, iar scufita rosie sa fie de fapt scufita neagra, iar lupul vegetarian si de fapt bunica sa fie rolul cel rau...nu stiu va vin voua idei laughing)

19 răspunsuri:
| pypa007 a răspuns:

Ba in bracati toate ca scufita rosiie si baiatu in lup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ati pute sa fiti alba ca zapada nu cei sapte pitici ci cu 10 si alba ca zapada alba ca neagra si mai stiti daca sunteti ainstain

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am nevoie de o sceneta pentru halloween. Ceva horror dar si funny in acelasi timp.Problema este ca nu am idei si suntem in grupa noua fete si un singur baiat. Ce imi sugerati sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. thinking care imi da o idee de sceneta comedie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puteti fi niste fete zomby care trbuye ajutate sa devine oameni sau nu stiu inventati voi ceva funy il puteti lua pe michael jackson ca de exemplu orycum bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ce nu faceti ca baiatul sa viseze si faceti un fel de dans horor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nemesis o idee pentru sceneta ar fi daca baiatul ar fi un magician rau, iar voi 9 printese pe care va transformat in morti...pentru haine : fete: bandajate cu pansament iar baiat imbracat in negru si cu ceva sclipitor pe maini can va transforma in morti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am nevoie de asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te imbraki in fantoma ca in filmul casa bantuita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Documenteazate pe internetn si sigur vei gasi ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si noua ne trebuie scenete amuzante.
pe net nu am gasit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am nevoie ceva amuzat dar mici prea periculos si starnic va rog spunetiimi idei trebu sa o fac joi plizzzzzzzzzzzzzz...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna si eu trebuie sa fac ceva de genu asta dar nu am timp sa imi komand un kostum ma putetii ajuta cat mai repede pzzzzzzzzzzzzzzzzz petrecerea e duminica si luni:add:aly_pustoayka

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar nu am pe ce sa intri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scenete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa va imaginati voi o sceneta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce spui daca o fata dintre voi se imbraca intr-un costum de hallowen, mai degraba un costum de vampir, fata sa fie bruneta si daca gasiti suvite false puneti in cap verzi. fata acea sa se ascunda undeva. daca mai sunt cateva fete, in special inca doua fete care se imbraca, iar in costume:cele doua in zommbi, ei sa faca o echipa adica vampirul sa fie primul, iar dupa el zombi.alte trei fete sa va spuna voua ultimelor trei fete ca in cimitir sunt doi zombi si un vampir, iar voi nu credeti, dar intr-un fel va e frica sa mergeti insa le-ati spus celorlalte fete ca nu va e frica.ca sa fiti in regul chemati un baiat(adica baiatul care joaca cu voi in sceneta)si sa mergeti toti in cimitir. zombii si vampirul tot incerca sa va sperie.pana la urma aflati ca totul era o farsa. daca vrei sa fie amuzant mai luati glume de hallowen de pe net si bagatile-n sceneta. sper sa iti placa sceneta mea. daca vrei sa stii si eu am avut un concurs de scenete in scoala si am facut o sceneta asemanatoare, dar nu am pus glume si nu era o farsa, sfarsitul s-a intamplat altfel, dar au participat 7 fete si 11 baieti.si cu aceasta ceneta am luat locul 2 la acest concurs pe scoala.succes! creaza tu dialogurile caci mi-ar fi luat mult sa scriu.

| partyvip a răspuns:

SPER SATI PLACA

INTERVIUL CU BULIBASA CERCEL DE AUR

PERSONAJE - BULIBASA CERCEL DE AUR ( vorbeste pe nas, inbracat in rrom )
-REPORTERUL
-SOTIA SAMUELA(inbracata in tiganca)
- 3-4 FIGURANTI (3 fete, 1 baiat)

Asa incepe povestea...

REPORTERUL : Undeva la marginea Bucurestiului se aseaza o satra de Romi care vor sarbatori sarbatoarea Sfintei Maria, ei au venit inainte cu o zi pentru a pregati petrecerea pana in ultimul amanunt, petrecerea a inceput incingand jarul pentru a face carnati, mici si pentru a pregati porcii de lapte la protap.
Vom merge sa l-om un interviu bulibasei..., am inceput cautarea si la scurt timp l-am gasit
( Reporterul serios, prezinta si dupa aceea merge in cautarea bulibasei, il gaseste cu sotia sa Samuela, ei find incercuiti de alte cateva persoane care participa la ziua festiva, incercand sa se faca vazuti in fata camerei de filmat. Dar cand incepe sa vorbeasca bulibasa ei se linistesc ascultand vorbele bulibasei )
REPORTERUL: Bunaziua domnule( uitandu-se catre bulibasa )
BULIBASA: Stai Samuela draga
BULIBASA: ma cheama Cercel de Aur,( puneti mai mult accent pe replica urmatoare) ce cercei frumosi ai...
REPORTERUL: Buna ziua domnule Cercel de Aur, sunteti de acord s-a va luam un interviu pentru emisiunea
"SARMALA DE JOI "
BULIBASA: (cantand) Daaa daaa, (serios) vreau un interviu chiar si mai multe
REPORTERUL: Incepem cu prima intrebare 1 Cum a inceput ziua pentru dumneavoastra in aceasta zi de sarbatoare
BULIBASA : sa raspund
REPORTERUL: da
BULIBASA: Pa-i m-am trezit de dimineata in jurul orelor (pauza de gandire )cum 10 minute adica (razand )600 secunde m-am sculat din pat eram inbracat de ieri, si am auzit harmalaia de afara am iesit sa vad ce pregateli s-au facut si am cazut jos cand am vrut sa sar din caruta
SOTIA : bai dar bolovan mai esti
BULIBASA: taci faaa, ca ma bagi in spaime si dau in cardiece si mor
SOTIA : (speriata) aoleu moare bulibasa ( incepand sa tipe totii)
BULIBASA: (cu un glas mai ridicat) o faaa ca n-am nimica, dar nu mai vorbi
SOTIA : (dezinteresata)alarma falsaa
REPORTERUL: Ce activitati ati mai pregatit pentru astazi?
BULIBASA: Draga mea, una dintre activitatile pregatite pentru astazi este ca vor veni fete sa danseze pentru asi gasi viitori soti, dar aici este o problema!?
REPORTERUL: Ce problema?
BULIBASA: offfff... pai este multe rebuturi, sunt fete de la tara, sunt tinute in casa si nu sunt asa cum trebuie ele sa fie, e speriate ( foarte surprins ) mi-am dat seama sunt speriate de multime.
SOTIA: stai ma sa spun si eu ceva
BULIBASA: Spune
SOTIA:Am chemat o firma care va aduce distractie pentru copii, sa se de-ie si iei o tura cu parasutele ( gesticuland si aratand cu mana catre fete ), sa manance si i-ei inghetatii.
BULIBASA: Gata fa
REPORTERUL:Acum puneti o intrebare pentru toti telespectatori
BULIBASA: cum?
REPORTERUL: intrebatine ceva despre traditiile dumneavoastra?
BULIBASA: Nu inteleg, ce sa fac
REPORTERUL:Ca de exemplu : Cati cai se inhama la o caruta?
BULIBASA: 2 cai
REPORTERUL: nu, puneti intrebare
BULIBASA: Nu inteleg, spune tu Samuela
SOTIA: Ma pune tu intrebarea. Cati cai se inhama la o caruta?
BULIBASA: 6 cai maxim
REPORTERUL: intrebatima pe mine. Cati cai se inhama la o caruta?
BULIBASA: aaaaa dar de ce nu ati spus asa
-dragi telespectatori, cati cai se inhama intr-o caruta?
REPORTERUL: asa
- iar acum spuneti raspunsul
BULIBASA: maxim 6 cai intr-o caruta
REPORTERUL: bravoo
Va multumesc! ( bucurosi cu totii, zambind cu totii iar reporterul da sa plece )
BULIBASA: Stai asa sa te inbratisez
REPORTERULsad bulibasa o stange tare in brate o apuca de cap cu ambele maini, ia poarta cerecei de aur care se pot desfcace usor, el ii ia fara sa simta doamna reporter si o pupa pe frunte iar cercei ii baga in buzunar, iar ia da sa plece dupa inbratisare)
BULIBASA: ( cu un ras ironic ) Stai asa ca am o intrebare ca tot o faceti cu totii pe desteptii
De ce mi-se spune bulibasa Cercel de Aur
REPORTERUL: Nu am de unde sa stiu (foarte diplomata)
BULIBASA: pai undeti sunt cercei?
( ea pune mana la urechi si vede ca ii lipsesc )
REPORTERUL: aaaaaa, deci de aici vise trage numele
BULIBASAsad scoate cercei din buzunar) pentru ca ai fost draguta ti dau dar data viitoare nu cred ca o sai mai vezi
( IAR CU TOTI RAD BUCUROSI CA SA TERMINAT INTERVIUL )

Sfarsit

| Cili_Iosif_1975 a răspuns:

Suntem in grupa doi baieti si nu avem ideei bune. dar daca vrati sa ne ajutati dandune niste ideei