| Nicoletai a întrebat:

Am nevoie de poezii de Mihai Eminescu, ceva care se invata repede si sa nu fie nici prea lung.

4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

"Numai poetul","Poet","Ce te legeni?","O, ramai","Peste varfuri","Lacul","Prin nopti tacute", multe chiar daca au mai multe strofe sunt foarte frumoase si usor de invatat

| oanard174 a răspuns:

Afara-i toamna,Ce te legeni?(cred ca e destul de usoara, pentru oricine), Poet,(e de 3 strofe) si Peste varfuri.

| oanard174 a răspuns:

Le gasesti pe google.

| enax a răspuns:

Somnoroase pasarele, ce-ti ofer eu tie dulce romanie-asta nu stiu daca chiar e lunga sau scurta...