| Bucur_Alexa_1999 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor sad. Nu stiu de ce, dar am o stare foarte ciudata si nu mai am incredere in mine deloc. Parca nu imi mai vine sa ma ridic din pat. Ma simt adeseori un om incompetent. Nu exagerez. Stiu ca amcateva lucruri pe care trebuie sa le indrept sau la unele materii am de recuperat anumite lucruri, dar parca nu am nici.o tragere de inima, nici.un chef. Uneori, imi vine sa intru in pamant atunci cand fac ceva de care mi- e rusine. De exemplu, daca la un salut raspund din cauza emotiilor nepotrivit, ma complexez din orice si spun in minte lucruri urate despre mine. Am de mult aceasta problema, nu stiu ce ar trebui sa fac, cu ce ar trebui sa incep ca sa ma schimb. Parca, in loc sa ma scutur ma afund si.mai rau... sad. Va rog, ajutati.ma cu un sfat...

2 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Complexe, dar relax, fiecare percepe lucrurile diferit, asa ca daca raspunsul e nepotrivit, pentru cealalta persoana poate nu e, daca nu iti place ceva la tine, altora le place, desi o sa fie si persoane carora n-o sa le placa, nu poti sa-i multumesti pe toti, si nici sa-i condamni, nici tie nu iti place tot (la altii).

| Glumet a răspuns:

Incearca sa nu te mai complexezi si sa ai incredere in tine.Toti facem greseli pentru ca nu putem fi perfecti.