| anonim_4396 a întrebat:

Am niste intrebari pe care vreau sa vi le adresez si pe a caror subiect m-am contrazis acum recent.
Dacă o fata suferă de misofonie (nu suporta pleoscaitul,sorbitul) si tu faci chestia asta continuu si iti spune ca o deranjează sau,daca vrea sa faca dus zilnic pe corp,sau nu suporta sa simtă pe corp ca ii creste parul si se epileaza cand simte asta,isi spală parul de fiecare dată când simte nevoia sau nu ii sta bine,tine la calitatea mancarii si sa nu o faci in dorul lelii,nu poate sa mănânce după alte persoane (străine nu iubit ca nah), nu e foarte sociabilă si nu ii place sa stea in grupuri de oameni cu care nu se potriveste, sau daca o jignesti sau superi rupe legătură cu tine si păstrează distanță inseamna ca e aroganta? Ca suferă de ea? Ca are pretenții prea mari și e cu nasul pe sus?

11 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Fiecare are dreptul sa fie cum vrea și cum simte, nimeni nu e obligat sa accepte și nici tu sa te schimbi. Cui nu i convine, găsește pe cineva conform standardelor lui

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, de trebuie ori nu. Poți să trăiești în mârlănie, vulgaritate, grotesc și penibil sau să ai standarde mai înalte. În acest caz îți formezi sau îți cauți un ambient social la nivelul tău.

| Dalmore a răspuns:

Da fata sa te speli in ziua de azi e ceva nu stiu, nici nu stiu cum poti sa faci asa ceva adica sunt doar 30 de grade afara e chiar rezonabil poti sta si cu suba pe tine lin la soare. Cum pui capul pe perna stiind ca ai jignit pe cineva cu absenta parului tau de pe corp? Instaleaza tinder ca n ai cum sa gasesti in viata reala om sa suporte asa ceva noi oamenii de rand nu astia cu figuri ca voi aristocranții mancam ciorba facuta de 5 zile fiartă la soare sub raidul potarnichilor! Atatea fite pe voi generația zzzzzz

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nu. Nu are rost să te schimbi doar pentru o persoană

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi se pare ca e figuranta cu nasul pe sus.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa te speli zilnic? Sa nu vrei sa ai contact cu oameni cu care nu te înțelegi si cu care riști să ai cearta? Sa spui unui om sa fie cizelate si sa nu pleoscaie cand mănâncă, sau sa nu se halbareasca în farfurie inseamna cu nasul pe sus?
Si atunci una ce nu vrea decat hainute de firma, bănuți de distracție, cocteiluri prin cluburi in fiecare weekend, cazare sau casa cu conditi de lux, masini de sute de mii de euro si nu se uita la tine decat daca esti de bani gata cum e?

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Numai figurantele se spala dq sa le ia rolling on the floor))

| Angelindeed a răspuns:

Nu e aroganta si daca faci acelasi lucru care sti ca nu ii place cuiva inseamna ca nu iti pasa de el nici un pic

| ihnei a răspuns:

E proasta

| Plato a răspuns (pentru ihnei):

Esti ok, prietene? E proasta pentru ca... ce?