| Levya a întrebat:

Am o colega, cu care ma inteleg cat de cat, dar nu mereu...
De obicei, incearca sa imi fure prietenii si de astea...De fapt a facut-o de multe ori.
Ma barfeste, se da rotunda in fata mea, se imprieteneste cu toata lumea si ii imbratiseaza ca sa vad eu, mi-a furat cea mai buna colega din a1-a si acum cand sunt cu alta colega o invita pe afara...
Se lauda cu tot ce are, nu vrea sa asculte nimic, decat sa povesteasca...
Ce sa fac sa pot sa ii inchid gura odata pentru todeauna? Eu sunt sensibila si plang mereu...
Va rog spuneti-mi ceva care m-ar putea ajutasa nu mai se bage in viata mea!
Va rooog mult de tot!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Deja stii ca ea e un dusman pentru tine si o ignori, daca vrea sa-ti vorbeasca ii zici sa te lase impace pentru ca nu mai esti prietena ei. Si le zici prietenilor tai sa nu o bage in seama cand se da la ei si sa o trateze cu indiferenta, asa isi va da seama ca nu rezolva nimic si nu te va deranja ca inainte.

| DeutzaMika a răspuns:

Buna deze! Cel mai bun mod ar fi acela de a o invita la tine acasa si sa ii explici ca nu mai vrei sa faca acest lucru! Dar, fi atenta sa te exprimi frumos si sa nu o faci sa se simta prost! Spune-i ca ar trebui sa se schimbe sau macar atitudinea... Ori ai putea sa ii tipi ca sa speri!

| AnneMarri a răspuns:

Ignor-o, este cea mai bună soluţie.

| Levya explică:

Multumesc,voi incerca.