| Anonima421 a întrebat:

Deci stiu ca e o poveste lunga dar chiar am nevoie de o parere.

Totul a inceput anul trecut cand prietena mea mi-a zis ca ii place de un baiat mai mare cu 2 ani,si la inceputul vacantei mi-a zis ca s-a combinat cu el si toata vara mi-a povestit despre relatia lor si ce fac pana aproape sa inceapa scoala, atunci a zis ca s-a despartit de el dar tot il place asa ca in prima saptamana de scoala imi zicea ca mereu el se uita la ea, ii face cu ochiul etc.Eu am vorbit cu el pe facebook si a venit vorba de relatia lui cu colega mea si el mi-a zis ca ea il innebuneste il suna ii trimite mesaje etc si nu a avut niciodata o relatie cu ea si ca nu s-ar uita niciodata la ea.Acum eu am inceput sa ies cu un baiat din clasa cu baiatul acela si cand i-am zis mi-a spus colegei a zis ca mint si ca as vrea eu sa fiu cu el.....asta imi spune tocmai ea care a inventat relatia ei...dar la mine e pe bune. Mereu se da mai buna ca mine si ma face mincinoasa si ma barfeste la toti.Ce sa fac sa ii inchid gura si mentionez ca ea nu stie ca eu stiu ca minte cu relatia.Ce sa replica sa ii spun ca sa nu se mai dea printesa perfecta cand de fapt toti baietii ma plac si sunt innebuniti dupa mine (au spus-o chiar ei ) ceva replici, orice ca sa ii inchid gura?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Face asta din frustrare si gelozie, a observat si ea ca baietii te plac pe tine, stai linistita, incearca doar sa se consoleze pe sine cu gandul ca totusi e mai presus ca tine. N-ai ce sa faci, situatia vorbeste de la tine, te asigur eu ca sufera de fiecare data cand vede ca un baiat iti acorda tie mai multa atentie decat ei. Tu continua sa ramai la fel, rautatea pe care vrei sa i-o arati n-o sa te ajute cu nimic, doar o sa te faca sa pari rautacioasa in fata lor si poate sa-si schimbe parerea despre tine.

1 răspuns:
| Anna121 a răspuns:

Indiferenta doare cel mai tare, arata-i ca esti mai inteligenta decat ea ignorand-o.