| JustMe a întrebat:

Am o colega de clasa care incearca sa imi fure toti prietenii, bine am prieteni adevarati pe care nu mi poate lua dar ma deranjeaza...Si fetele cu care se imprieteneste devin mai mult "sclavele" ei... Fac tot ceea ce vrea ea, merg zilnik vreo 2 kilometri in plus doar sa o duka pe ea acasa.Si daca nu vor sa o duca face crize de fite si incepe sa le barfeasca.
Ce credeti despre ea? Ar merita sa aiba prieteni?

Răspuns Câştigător
| aniohetova a răspuns:

Normal ca nu ar merita, dar asta e. Se mai gasesc unii oameni cu "noroc " sa zic asa. Glumesc aici. Probabil e o tipa care are o stare materiala foarte buna si poate din acest motiv ceilalti o tot "slugaresc". Avand in vedere ca tu ai observat asta inseamna ca tu nu vrei sa fii "sluga " ei sau ceva in genu. Nu-ti fie teama ca iti va lua toti prietenii. Daca este asa, la un moment dat nimeni nu o sa-o mai inghita si o sa-i piarda pe toti.Nu trebuie sa-ti faci tu probleme din cauza asta. Si nu uita :Adevaratii prieteni niciodata nu abandoneaza, nici macar pentru bani. Succes happy

8 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Si ce iti pasa tie? atata timp cat ai prieteni adevarati pe care nu tii poate lua e foarte binewinking
oricine merita sa aiba prieteni, dar sa nu ii trateze asa big grin, si fetele acelea cu care s-a imprietenit ea sunt cam prostute big grin, o sa realizeze mai tarziu ce au facut si o sa regretewinking, cum adica sa o conduca pana acasa? mi se pare aiurea, acum prieteni ca prieteni, dar respectul unde ii? si fata aceea care iti fura aproape toti prietenii sa stii ca o sa regrete mai tarziu pentru ca o sa ramana fra prieteniwinking, pana cand crezi ca o sa dureze asta? pana cand o sa realizeze acele fete ca nu merita sa mai fie ca o sclava pentru fata aceeabig grin
tu vezi'ti de treaba ta, incearca sa iti pastrezi prietenii cat mai aproape-cei adevaratibig grin, sa vorbesti cu ei, pe acea fata nu o baga inseama si nu ai de ce sa iti faci griji kisswinking

| arysa a răspuns:

Am avut si eu o prietena de genul asta 4 ani de zile. Dupa atatia ani si-a dat arama pe fata si a demonstrat de ce e in stare. Eu cred ca cel mai bine e sa astepti ca celelalte fete sa-si dea seama ce fel de persona e. Ar merita sa aiba prieteni: unii ca si ea dar roata se va intorce stai linistita.

| juniper a răspuns:

Nu ar merita sa aiba prieteni, fura-i inapoi sau barfeste-o si pe ea, incearca sa le explici "prietenelor" ei ca ele de fapt sunt sclavele ei, profita de ele.

| georgiana a răspuns:

Nu poti modela omul dupa placul tau, fiecare are personalitatea lui si are dreptul de a comunica, nu trebuie sa judecam pe nimeni. Le poti spune despre asta, dar nu le poti interzice sa nu fac un anumit lucru, ele singure isi vor da seama.

| broscutsaaa a răspuns:

Am si eu un specimen in clasa. laughing
Dar... acea fata nu mai e asa. Pt ca atunci cand i`a fost rau n`a mai fost nimeni langa ea, nici macar "sclavele". happy

Nu te mai ingrijora tu. Las`o in plata sortii. laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dupa pararea mea...ar cam trebui sa ii spui :hai putin sa vorbim ceva serios...si sa i spui sa nu iti mai (fure) prietenii si ca lumea nu trebuie sa fe la piciorele ei. dar incearca sa o faci sa inteleaga ce vrei sa ii spui fara sa pari (rea)

asta ar cam fi parerea mea daca te ajuta cu ceva

| shadows15 a răspuns:

Nu! Si ar trebui sa vorbesti cu acele fete si sa le spui...ca tipa nu e in toate mintile si nu are nimic daca le barfeste pentru ca prietenii adevarati stiu ce valoare au [ai]... Si sa le mai spui ca daca ar renunta sa practice "sclavia" tipa care nu e in toate mintile le-ar implora sa ramana prietene! Deci ele ar trebui singure sa se decida, dar tu trebuie sa le sprijini!winking Multa bafta!