| claudiea79 a întrebat:

Am o intrebare; am cumparat o caserola cu salata de surimi in ulei.cum sa o maninc? se prajeste? sau se maninca asa? icrele de somon cum se maninca doar cu piine? sint cam grase

1 răspuns:
| nana a răspuns:

Salut claudiea79. Salata de Surimi se prepara in felul urmator:fierbi 3-4 oua(fierte destul de tare), le racesti si le tai cubulete; apoi tai surimi cubulete, le pui intr-un vas, amesteci surimi cu ouale si o canserva de porumb dulce (dupa ce l-ai scurs de apa din conserva), cateva linguri de maioneza dupa gust, sare, piper; la sfarsit se stoarce lamaie dupa gust. Obtional poti toca marunt (tot cubulete)2 castraveciori murati.Se serveste in salatiera cu ceva patrunjel verde tocat deasupra.Cat despre icrele de somon, le poti sevii pe paine präjita sau poti face cateva clätite, de marime mai mica si ceva mai groasa foia, pe care poti servii icrele de somon. Pe foaia de clatita, pui ceva smantana, ne intinsa pe foaie, peste care pui o lingurita de icre de somon. Cu aceasta servire a icrelor de somon, la un mic dejun sau cina cu prietenii de suflet sau de ce nu cu iubitul, sigur vei face furori si o cina romantica. Sa fii iubita. Pofta buna si succes. Pup.
nana