| jullyana a întrebat:

Salut, am asa o intrebare, daca nu maninc piine deloc este posibila pierderea de greutate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Da,este posibila, eu asa am reusit sa slabesc renuntand la paine

| XxRoyalxX a răspuns:

Nu cred... Ca sa slabesti, mai intai du-te la un medic. Sa iti dea o dieta stricta. Nu infometarea. Sa-ti iei niste pastile cu vitamine care inhiba foamea. Nu renunta la un mar, la o salata, la un biscuite, pentru cateva kg in minus. Macar sa stii sigur cu dieta aia ca slabesti. Nu doar sa presupui.

| OoBunnyoO a răspuns:

Depinde, daca nu mananci paine deloc si nici nu o inlocuiesti cu altceva sau nu incepi sa mananci portii mai mari, da. S-ar putea insa sa iti fie foame mai mult pe parcursul zilei.
Poti inlocui insa painea cu un fruct sau o leguma, orez sau niste chestii usoare.

| Latinmoon a răspuns:

Cati ani ai?

| Madayna a răspuns:

Daca elimini painea si mananci sanatos, o sa slabesti dar daca doar elimini painea si in rest mananci normal, nu o sa slabesti.
Intr-un regim alimentar este indicat sa mananci paine integrala, 2 felii/zi.

| Erzaa a răspuns:

" Salut, am așa o intrebare, dacă nu mănânc pâine este posibilă perderea de greutate ''

Da, pâinea îngrașă, cu ajutorul unei bune alimentații și cu reducea de pâine poti perde niște kg. Nu neaparat sa nu mănânci deloc pâine, cate o felie, doua pe zi nu merge.

| Andreutza098 a răspuns:

Bunawinking
Da, slabesti dar nu cred ca este bine sa nu maninci deloc piine, incearca macar neagra daca vrei sa slabesti.
Bay