| AlexandruContFacutLaMisto a întrebat:

Am o intrebare pentru astia care cumpara petarde si chiar se streseaza ca sa ia cele mai scumpe si cele mai smecher, ce dracu e asa interesant la ele? De ce dati banii pe niste chestii pe care doar le aprinzi si fac pocwinking? La artificii mai inteleg ca lumineaza misto, dar la petarde nu.

3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

In momentul de fata mi se par niste porcarii dar imi aduc aminte ce mult ma incantau cand aveam 10 ani, poate avea si varsta de aface, dar nu in toate cazurile, si azi am iesit pe geam cand au bubuit in cartier si erau baieti trecuti de 20 de ani, aici e vorba de bani, teoretic interzise prin lege dar practic nu, tatal prietenului meu cel mai bun e jandarm, patruleaza zona pietei, spaga e data an de an pentru a fii lasati sa vanda, cine da spaga vinde, cei care nu dau daca sunt prinsi se confisca tot, mi-a povestit chiar el, mare parte din ele ar disparea daca politia si-ar face treaba si controalele nu ar fi cumparate cu spaga.

| Ilovedinero a răspuns:

Este incitant sa vezi cate animale se sperie, cate șanse sunt sa ia foc o masina sau o casa sau cu câte degete mai rămâi dupa.( glumesc)Nu este nimic amuzant la petarde, ar trebui folosite doar de oameni specializati si in anumite zone, in niciun caz nu ar trebui folosite in locuri publice de catre copii si toti cretinii

| KipCip a răspuns:

Fiecare cu viciul lui
unu cu bautura, altul cu pescuitu, altul cu calculatoru, si altul cu pirotehnice, fiecare cu ce-i place. Poate altuia i se par absurde sau puerile placerile tale.