| Libelle a întrebat:

Am o intrebare si pentru fete si pentru baieti.
De ceva timp se tot vorbeste pe TPU de relatii la distanta, relatii pe messenger, la telefon, in orice caz fara sa fi vazut vreodata persoana respectiva, cu care vorbesti. Bun, vorbesti trec cateva saptamani,, ceva timp si te simti din ce in ce mai atras de persoana respectiva.Si suferi cand se intampla ceva, incepe sa ti se faca dor sau chestii de genul asta.Asta doar din voce, modul in care vorbeste acea persoana, si o vezi speciala oarecum...am vazut cazuri si pe site-ul asta, de s-au cunoscut si au legat ceva frumos. Ce parere aveti? Cum te poate fermeca o persoana doar din cuvinte?

3 răspunsuri:
| Byankaa66 a răspuns:

O relatie la distanta e foarte dificila, vorbesc din experienta, am incercat si nu a mers, el era in Italia iar eu aici in Romania, daca esti o persoana geloasa, daca pui mult suflet in relatie si ti`l doresti mereu alaturi de eu zic ca nu are rost sa incerci o astfel de provocare daca pot sa-i zic asa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una cred ca este din cauza comportamentului. Am patit asa ceva si acum regrethappy

| anku_4442 a răspuns:

Eu nu cred in relatiile la distanta...sincer mi se pare o pierdere de timp.In plus e ceva cand il ai pe prietenul tau langa tine si alta cand e la nu stiu cati km.Si inca ceva o relatie la distanta in cele mai multe cazuri nu rezista. Ajunge sa te insele cand il ai in fata ochilor langa tine...mai ales cand e departe. Vorbesc din propie experienta stiu cum e deci e sec.Nu se merita sa ai o astfel de relatie.