| Ana213 a întrebat:

Am o pereche de blugi negri Levis care imi plac foarte mult, insa problema e ca s-au cam decolorat, am auzit de ceva solutii care se prepara cu sare au vreun efect? alte metode? mersi.

Răspuns Câştigător
| sweety_1169 a răspuns:

Pai du-i la o vopsitorie de haine, si eu am avut niste blugi negrii care imi placeau f mult si i am dus iar acum zici ca sunt noihappy

4 răspunsuri:
| bruno9432 a răspuns:

Am incercat eu o solutie d'asta "de casa" cu saruri si alte chestii... nu a functionat, mirosea ingrozitor... abia am reusit sa scot mirosul dupa aceea dein tesatura big grin
Exista vopsele pentru tesaturi dar trebuie sa sacrifici un vas in care sa fierbi blugii in vopseaua respectiva... sau incearca o vopsitorie specializata. desi nu stiu pe unde mai exista asa ceva... candva era una pe Lipscani...

| Candyman a răspuns:

Eu stiu ca e bine sa ii tii in apa cu otet cam o zi. Or sa miroasa, dar doar pana ii bagi in balsam de rufe. Succes

| mioara a răspuns:

Cumparati alti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi spal hainele negre cu Perwoll pentru haine negre si am observat ca le protejeaza. Nu mai folosi dero, fie el si pentru rufe colorate, el tot contine particule de clor in el si atunci se vor decolora.
Acum nu stiu daca mai ai ce sa faci in situatia de fata, incearca sa ii speli cu Perwoll poate cine stie. happy