| anonim_4396 a întrebat:

Am o prietena care este grav depresiva, incerc sa-i aduc zambetul pe buze, ii spun ca este frumoasa, minunata si ca merita tot binele din lume dar din pacate nu intelege asta.
Am incercat orice si nimic nu merge, i-am zis ca o sa o ajut sa transforme toata tristetea in iubire si chestii de genul si vad ca vorbesc cu peretii.
De fel sunt o persoana care nu se da batut usor, dar incep sa cred ca nu o ajut cu nimic, lucru care ma face sa ma simt naspa.
Vorbim mereu despre ea, cum ca este trista, se simte goala in suflet si ca este singura... Nu suport oamenii care se vaita, ea facand-o mult dar tot nu vreau sa renunt la ea pentru ca este o persoana minunata. Intrebarea este urmatoarea:
Cum pot sa o fac sa realizeze ca viata este frumoasa si ca vaitandu-se continuu nu o ajuta cu nimic?

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Bine ca macar recunosti.
Noh, pai atunci ce astepti?! Propune-i sa fiti impreuna, marturiseste-i ca iti place de ea si ca vrei sa o faci fericita. De ce nu ii spui odata ca o placi? Fa-o! Si daca te respinga, insistawinking

64 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Dar ce esti tu,psihologul ei?
Crezi ca daca ea nu intelege o vei ajuta sa perceapa viata altfel?
Nu prea imi plac oamenii de genu, nu imi plac pentru ca singurul lor scop in viata e sa se planga si sa cerseasca atentie.
Mai sunt mici exceptii, mai izolate care merita atentie si ajutor.
Restu isi merita suferintele, imi pare rau de ei...
Sa puna mana sa citeasca.
Sa faca sport.
Sa socializeze.
Sa-si fixeze obiective in viata si sa le atinga.
Daca nu, sa stea sa se planga in continuare...

| Clorox a răspuns (pentru ROB3RT89):

Nu e vorba de asta mai, ea este una din exceptii. Am fost mai rau decat ea si stiu cat de naspa este sa fii singur, nu vreau s-o las singura! Si nu, nu sunt psihologul ei, sunt viitorul ei iubit laughing

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Clorox):

Cu atitudinea asta, chiar vei fi.
Execeptii, da te cred, asa e cand e limitata!

| Clorox a răspuns (pentru ROB3RT89):

Vorbea no limit si nu stiam eu? laughing

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Clorox):

Se lasa cu frustrarii? Iti recomand un ceai de tei!

| Clorox a răspuns (pentru ROB3RT89):

Chiar delocwinking

| RyanGeorge a răspuns:

Frate parerea mea este sa incerci sa-ti dai seama mai bine ce este cu easi ce a patit pentru ca daca stau sa ma gandesc mai bine nu este in depresie, mai degraba este o simpla mimoza care iti da senzatia ca sufera de depresie.
Am avut cunostinte care au fost in stare de depresie si nu a fost chiar asa de simplu.

| Clorox a răspuns (pentru RyanGeorge):

Mimoza? Serios? Ai vorbit cu ea sa stii ce-i poate capu'?
Imi dau seama cand cineva are depresie...

| Speed99 a răspuns:

Depresia este o boala precum oricare alta. Orice ii spui, nu o va vindeca. Singurul lucru care o va ajuta este asistenta medicala si tratament.

Intr-adevar, poate sa se vindece singura, dar din cate stim cu totii: nu e bine sa lasi oamenii in depresie de unii singuri pentru ca pot apela la decizii radicale.

| Clorox a răspuns (pentru Speed99):

Aproape murisem din cauza depresiei, m-am ridicat singur si sunt foarte fericit acum, nu m-a ajutat nimeni, nimeni nu s-a uitat la mine. Daca eu, poate cea mai slaba persoana de pe pamant, reusisem sa ies din depresie singur cred ca poate si ea...

| RAY a răspuns:

Vezi sa nu te bage in zona morti si sa te indragostesti de ea, de ce vrei sa scimbi pe altcineva, las pe fiecare sasi duca singuri suferinta

| Clorox a răspuns (pentru RAY):

Am fost mult mai rau decat ea si am reusit sa-mi revin singur, stiu cat de greu este sa ai depresie, nu vreau sa treaca singura prin asta.

| AvalohAlyn a răspuns (pentru Clorox):

Salut,scuze ca intervin dar imi poti spune cum ai reusit sa iti revii singur?

| Clorox a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Realizasem ca eram slab si neputincios, lucruri pe care le urasc foarte mult. Am decis sa ma schimb cu orice pret. Prea mult de explicat, pe scurt: Fara dorinta de a fi cineva puternic nu puteam face nimic.

| anonimg a răspuns:

Trebuie sa ne abtinem sa vorbim urat sau sa jignim. Daca mai ai timp poti sterge comentariile in care nu te-ai abtinut.

WhiteNun, noi trebuie sa cunoastem ce este omul si de ce are nevoie pentru ca sa traiasca pe pamant. Exista o carte "Minte, caracter si personalitate" care putem sa invatam mult din ea despre natura umana. In felul acesta ne vom cunoaste pe noi si-i vom putea ajuta si pe semenii nostri. Numai ca in cartea aceasta se vorbeste despre Dumnezeu. Si asta pentru ca nimeni nu poate invata matematica si sa se poata folosi de ea in viata daca nu este invatat de un profesor; pentru ca nimeni nu poate sa fabrice o masina sau sa ridice un bloc daca nu a invatat mai dinainte sa faca asta; nimeni nu ajunge sa-i vindece pe oameni daca nu a invatat medicina.
Ce vreau sa spun este ca nu putem sa-i ridicam pe oameni daca noi insine nu suntem sprijiniti de/pe Dumnezeu. Pentru ca in toate El este si profesor, si inginer, si medic. Si creatorul nostru.
Ce vreau sa spun este ca prietena ta are nevoie de Dumnezeu poate mai mult ca oricand. Dar daca te vei opune intr-un fel sau altul Singurului ajutor de care are nevoie, atunci te poti nu-mi mai bun decat martorii lui Iehova care mai bine isi lasa adeptii sa moara decat sa faca transfuzie de sange, sau altor lucruri de felul acesta ale multelor religii si denominatiuni crestine sau non-crestine?

Oamenii prin care ai auzit despre Dumnezeu, nu sunt mai cunoscatori decat oamenii acestia: https://www.youtube.com/watch?v=aHN3qI0uo7s
Cum sa poti avea o parere buna despre Dumnezeu daca nu ai auzit niciodata nici macar o explicatie logica despre El? Dar cum sa poti auzi o explicatie logica despre Dumnezeu de la oameni care nu-L cunosc? De aceea trebuie sa cauti sa te convingi singur.

| oprescudorin11 a răspuns:

Esti sigur ca e depresiva' si cu cordacii ailalti?
S-ar putea doar tu sa-i creezi depresie prin simpla ta prezenta!
Nu rad de tine! Mie mi s-au intamplat de astea! Studiaza mai atent sau tocmeste vreun sfatuitor din TPU, poate i-o si trage cu procura de la tine sa nu fie suparare!
La-s-o balta! Sunt infinit de multe femei care ti-ar savura si momentele critice si care ar putea chiar sa te iubeasca!
Nu fi chiar cretin, cum am fost eu cand eram tanar! Viata e scurta!
Nu trebuie sa convingi tu, pe o femeie ca viarta e frumoasa! Ea trebuie sa te convinga pe tine! De aia cauta multiplicarea prin futai, altfel iti recolta sperma si o facea in vitro cu tine!

| Clorox a răspuns:

Esti o creatura ciudata rau...

| Mayar a răspuns:

Deci tie iti place de ea in sensul de iubita sau care ii faza? Sigurat nu esti nesi cu ea asa cum esti aici pe TPU? ca iit cam iei nasul la purtare pe aici si esti super incapatanat, neacceptand nimic altceva decat ceea ce vrei tu

| Clorox a răspuns (pentru Mayar):

Da mai, imi place de ea ca iubita.
Stai linistita, pe site mai fac niste glume proaste dar in realitate nu sunt asa big grin
La ultima parte... Cam ai dreptate, am inceput sa ma schimb happy

| Clorox a răspuns (pentru Mayar):

Am s-o fac big grin
Mersi pentru ajutor!

| Mayar a răspuns (pentru Clorox):

Bine ca macar recunosti.
Noh, pai atunci ce astepti?! Propune-i sa fiti impreuna, marturiseste-i ca iti place de ea si ca vrei sa o faci fericita. De ce nu ii spui odata ca o placi? Fa-o! Si daca te respinga, insistawinking

| ShaOfHatred a răspuns:

Viata nu-i frumoasa. Dar e adevarat, daca se tot vaita nu o sa rezolve nimic. Nu cred ca o poti schimba.Totul vine din creierul ei, si prin vointa ei. Probabil daca o sa intalneasca pe cineva care sa o faca fericita o sa se schimbe, altfel slabe sanse.
Nu e uosr sa schimbi un depresiv, si daca o faci se poate atasa prea mult de tine.

| Clorox a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Nu mi-ar parea rau daca s-ar atasa, pur si simplu... Ma simt naspa sa o tot vad asa!

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Clorox):

Si eu sunt depresiva, ok?
Dar imi focusez toata aceasta tristete si o folosesc in chestii productive, o transform in furie cumva.

| Clorox a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Si eu o transformam...

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Clorox):

O transformai? Deci acum nu o mai faci?

| Clorox a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Nu

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Clorox):

That's-a good thing i guess.

| syd a răspuns:

N-ai cum

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In nici un caz spunandu-i ca omul a evoluat si ca va muri ca un animal. Teoria evolutionista este incompatibila cu constiinta spirituala a omului sau cu natura omului sau cu felul sanatos de gandire a omului. Asa ajung toti necredinciosii: niste bolnavi psihic niste depresivi niste lasi.
Din cauza necunostintei si necredintei umanitatea se confrunta din ce in ce mai mult cu depresie grava sau alte boli psihice. Asa este profetit: din cauza faradelegilor iubirea va fi tot mai rara. Majoritatea oamenilor devin ca niste roboti si sunt tot mai reci sau "rationali" sau fara afectiune naturala acum inainte de Armaghedon. 2 Timotei 3:1-5. Fericirea apare din interiorul omului sau din modul cum rationeaza realitatea. Dar cand in mintea omului sunt conflicte sau idei contradictorii intre ele si cu trupul sau idei dispersate care fiind in contradictoriu cauzeaza o stare informationala dezintegrata sau neunificata sau nearmonioasa sau idei care se razboiesc intre ele sau intre care apar contradictii sau sunt "nisipuri miscatoare" sau idei negeneral valabile sau neobiective sau cand mintea e goala sau secatuita sau lipsita de spiritualitate un astfel de om e ca o barca fara panze care pluteste in deriva pe un ocean sau pentru ca mintea fiind goala demonii sau gandurile negative se aduna in mintea unui astfel de om sau mintea unui astfel de om se dezintegreaza.

Solutia: meditarea si scrisul gandurilor pe hartie sau in calculator sau in smartphone si analizarea in acest fel a gandurilor proprii in comparatie cu realitatea si Biblia si rezolvarea informatiilor sau gandurilor contradictorii sau eliminarea nepotrivirilor sau a conflictelor informationale, poate ajuta omul sa-si faca ordine in ganduri si sa gaseasca calea spre fericire. Dumnezeu nu permite ca viata pe pamant sa devina insuportabila datorita proastei conduceri a Diavolului. Deci putem avea motive de speranta de bucurie si fericire chiar si acum in acest sistem vechi care se apropie de sfarsit. Mintea omului este ca un sistem de operare in care pot apare virusi, conflicte sau erori. Fiind pacatosi sau imperfecti informatia de eroare pentru corectare este mereu prezenta ca data de intrare in sistemul de operare. Dar acest fapt nu este un motiv sa ne pierdem speranta spre un viitor plin de fericire. Cristos a murit pentru toti oamenii pentru a ne scapa in cele din urma de pacatul care lucreaza in noi si care ne conduce spre moarte. Cainta, abandonarea pacatelor grave si credinta in jertfa purificatoare a lui Cristos, face din cel mai murdar moral om de pe pamant o faptura pura imaculata si curata cu drepturi depline la viata si fericire vesnica. Asa se vindeca bolile psihice si depresiile si NU cu droguri sau tigari sau alcool sau medicamente antidepresive sau alt gen mai agresive care nu vindeca ci doar calmeaza. Omul are capacitatea de autovindecare.

DAR daca se neglijeaza prelungit procesul de degradare si este depasit un anumit prag de degradare structurala neuronala atunci este nevoie si de doctori si de medicamente prescrise de doctorul psiholog sau psihiatru.

| Clorox a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai lasa-ma cu comentariile astea legate de religie, om indoctrinat ce esti, daca vrei sa-mi raspunzi cu ceva util fa-o, daca nu... M-am saturat sa te tot aud vorbind despre religie, daca tu crezi in ceva stai linistit acolo si vede-ti de ale tale, nu-mi indesa pe gat religia ta. Urasc oamenii ca tine.

| Speed99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai revenit cu ideologia ta de oaie de la stana, incercand sa le-o bagi pe gat tuturor? Du-te pe "Religie" si ia-te de mana cu indoctrinatii de acolo.

| Speed99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai ca acum ca ti-am citit comentariul intreg m-ai umplut pana la ultima picatura:

Cat gunoi poti sa scuipi pe gura aia de oaie a turmei! Vai vai, nici macar nu cred ca are rost sa am vreo dezbatere cu o astfel de minte inchisa.

Daca ai credinta in ceva, nu veni pe internet sa spui ca toti cu alte credinte in privire cu religia sunt niste prosti care nu stiu ce vorbesc.

Cum sa fie teoria evolutionista incompatibila cu un om sanatos la cap? Tu iti citesti aberatiile?

Necredinciosii/ateii sunt cei lasi? Nu, tu esti lasul in ecuatia asta. Tu te rezumi la religii pentru ca ti-e frica de moarte. Tu ai fi si depresivul, daca ai realiza ca dupa ce mori, e gata totul.

Tu esti bolnavul psihic, pentru ca uite cum tratezi alti oameni ca tine, cu emotii, ganduri, idei, ratiune, constiinta. Ii tratezi ca pe niste animale ce nu merita sa traiasca.

Si stai un pic sa te inteleg, tu spui ca stiinta obiectiva care ia in calcul orice factor, este necunostinta? Vai de capu' tau, ca fara stiinta nu mai aveai internet si calculator ca sa iti scuipi propaganda peste tot.

Continua sa citesti in cartile tale scrise de persoane influentate si manipulate sa scrie lucruri obiective, fara pic de logica. Persoane care credeau ca pamantul e centrul universului si ca e plat. Bravo tie!

| anonim_4396 explică (pentru Clorox):

Pai am facut-o: sa ia sa scrie tot ce-i trece prin minte si apoi sa reciteasca ce a scris si unde a scris rau sa corecteze. Partea cu Dumnezeu e de decor. rolling on the floor

| Clorox a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce n-ai zis asta din prima? Era mai usor...

| anonim_4396 explică (pentru Speed99):

Evolutionismul nu e stiintific si nici compatibil cu constiinta umana.

Nu mi-e frica de moarte si nu o indragesc.
Moartea e totusi ca un somn. Lasitate inseamna cand omul se lasa influentat de ideile lumesti rele. Lasitate inseamna ca omul se resemneaza in fata mortii precum cei care cred in evolutie.

Eu atac ideile rele si nu persoanele care le adopta. Eu nu urasc pe nimeni ci ideile rele sau teoriile rele care nu au nici o legatura cu stiinta precum evolutionismul.

In Biblie NU scrie ca pamantul e plat ci din contra e sferoid. In Biblie NU scrie ca pamantul e centrul universului. Cei ca tine care au citit in graba sau superficial Biblia au dedus astfel de aberatii precum ca "Pamantul e plat sau in centrul universului." De aceea ramaneti in nestiinta sau in necunostinta obiectiva.

| Speed99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti prost. Scuze, nu iti mai pot inghitii gunoaiele. Pana si argumentul de fata, facut de tine, este un exemplu perfect pentru care nimeni nu ar trebui iti dea atentie.

| anonim_4396 explică (pentru Speed99):

Tine cont ca eu nu am facut "prost" pe nimeni. Cand zic ca ce spui sunt prostii NU inseamna ca te fac "prost" pentru ca daca vrei poti fi destept, DAR tu alegi. Prin asta arati cat de civilizat esti sau cat de multa iubire dovedesti. Evolutionistii NU pot sa manifeste iubire autentica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu caut sa schimb pe nimeni. De fapt eu aici meditez scriind pe acest site. Ce scriu face parte din modelarea propriei mele gandiri. Fiecare e liber sa gandeasca ce vrea si sa-si spuna parerea. Eu doar mi-am exprimat parerea mea. Eu nu fac propaganda ci imi exprim doar parerile mele asa cum oricare de aici de pe acest site o face.

| Clorox a răspuns (pentru anonim_4396):

Toti am inteles asta, dar exprima-te la intrebarile tale, nu ar trebui sa vii peste mine si sa-mi bagi toate astea pe gat.

| anonim_4396 explică (pentru Clorox):

Te-am obligat eu sa-mi citesti postarile? Iti pot rezolva eu sau altcineva problemele in locul tau? Tu stii cel mai bine ce ai acolo. Daca minti sau glumesti aici iti pierzi timpul. Eu nu glumesc aici pe site ca sa-mi pierd timpul cu tine sau cu altii. Nu sunt angajatul tau. M-ai platit ca sa-ti raspund sau ca sa te consiliez sau ca sa-ti ofer consultanta? Eu am scris cuvinte orientative si la modul general in primul rand pentru mine. Daca iti sunt de folos si tie sau si altcuiva cuvintele scrise de mine atunci este si castigul tau si al altuia pe langa castigul meu prin meditare. Meditarea este importanta pentru om. Crezi ca m-a angajat cineva ca sa scriu sau ca sa fac propaganda pe acest site?

| Clorox a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu la asta m-am referit, nu te judec pentru ce scrii, dar fa-o la intrebarile tale.

| anonim_4396 explică (pentru Clorox):

Tu ai spus ca e grav depresiva. Depresia grava e o conditie complexa. Nu merge numai cu: "Imi place de tine. Vreau sa te fac fericita." Ati discutat despre trecutul ei si despre cauzele care au cauzat sau cauzeaza depresia grava a ei? Mergand la cauze si rezolvandu-le e mult mai usor sa gasiti leacul depresiei.

Tu ai spus: "ii spun ca este frumoasa, minunata si ca merita tot binele din lume dar din pacate nu intelege asta." Se pare ca i-ai spus multe. Ar fi trebuit sa reactioneze pozitiv la atentia si afirmatiile tale la adresa ei si sa fiti fost deja impreuna. Daca esti perspicace NU este greu si mult sa-ti dai seama cand o fata te place sau daca ea are conflicte interne sau iubeste de fapt pe altcineva. Si astea in conditiile in care tu esti sanatos sau te porti cuviincios fata de ea. Daca iti place de ea si o iubesti si te-ai indragostit de ea merita sa mai insisti DAR NU prea mult timp.

Sa presupunem ca incepeti sau continuati relatia.
Dar daca ea in realitate crede ca nu te iubeste sau nu se iubeste pe ea insasi? Atunci ce te faci? Fii sigur ca o sa ajungi in astfel de situatii sau la neintelegeri in viitor chiar daca o sa traiti impreuna. Placerile sunt trecatoare in acest sistem. Daca ea te iubeste si vede ca tu tii la ea si ca vrei sa o faci fericita in prezent este bine, atunci fa-o si nu mai pierde timpul pentru ca viata tineretea sanatatea sunt trecatoare in acest sistem vechi si viata este foarte scurta in acest sistem vechi.

Iubirea adevarata depaseste orice obstacol si probabil chiar moartea.

Mult succes!

| Scarbo a răspuns:

Da-i niste marijuana.

| Clorox a răspuns (pentru Scarbo):

Iti dau tie daca vrei laughing

| DaCumSaNu a răspuns:

Du-o la psiholog.

| Nefarius a răspuns:

Ar trebui sa consulte un medic psihiatru, pentru ca doar cu vorbe depresia nu va stagna, doar medicul are si el rostul lui nu? :)
Crede-ma, depresia este o tulburare de dispozitie: http://www.exploremedicinetv.ro/boli/boli-psihiatrice/depresia.html si nu se va vindeca cu vorbe ci cu un tratament adecvat prescris de medicul psihiatru, o terapie prin intermediul psihologului( si bineinteles si cu cooperarea pacientului/ prietenei tale, doar vointa sa aiba).
Si mai vreau sa punctez un aspect, daca tu ai reusit singur sa iesi din depresie, asta nu insemna ca poate iesi si ea. De ce?
E logic, pentru ca fiecare om este diferit, si datorita acestui fapt percepe evenimentele tot diferit, si tot diferit reactioneaza la ele.
Mai pe scurt unii sunt puternici altii salbi, unii traiesc altii mor, si chestia asta nu am inventat-o eu ci evolutia ne-a demonstrat-o de-a lungul timpului.

| Coquiina a răspuns:

Fatalaul tipic lingau cu clisee gretoase.
e doar o proasta in cautare de atentie, daca voia sa moara, o facea de mult timp, depresivii aia adevarati de obicei nu tin cont de incurajari inutile, trec direct la suicid. fara sa se vaite la altii.

iar astfel de proaste bocitoare merita sa moara, simplu.
cica este o persoana minunata...pai un fan anime ca tine ce sa aprecieze si el? fataloaice proaste la fel ca el, logic.

daca vrei sa faci ceva cu adevarat inteligent, ii zici sa se omoare, si sa speram ca planeta va mai scapa de o spurcaciune.

| Clorox a răspuns (pentru Coquiina):

1) Crede-ma, nu sunt fatalau, ne intalnim si te convingi singura ca nu sunt laughing
2) Intr-un fel ai dreptate, e destul de proasta cand vine vorba de sentimente, adica un om destept nu s-ar vaita in halul asta.
3) Moarte? Serios? laughing
4) Nu pot sa zic ca sunt fan anime, m-am mai uitat ici-colo dar nu sunt obsedat laughing
La ultima fraza... Esti a dracu de rea, ma uimesti laughing

| RastaMAN222 a răspuns (pentru Coquiina):

Tipica mentalitate romanesca inapoiata,daca cineva se uita la anime-uri, sau asculta un anume gen muzical, in general daca face ceva ce nu se incadreaza in tiparul majoritatii e fatalau, prost, idiot etc.Romanul stie sa-i injure si sa-i critice pe alti si dupa sa se duca la biserica si sa dea bani la popa(hot) ca un cre(s)tin bun ce e.

| Coquiina a răspuns:

Deci asta e mesajul pe care mi l-ai trimis ieri:

"Stiu ca esti troll si cacaturi de genul si stiu ca se afla cineva in spatele monitorului dar sa-mi bag pla de n-ai avut dreptate.
E o proasta, am lasat-o naibii. Vai de capul ei, mi s-a acrit sa o tot ascult, se vaita continuu.
Sa-i fie in bafta, vorba ta, macar de s-ar sinucide, mai scapam de o proasta."

si azi zici ca vrei sa fie gagica-ta.
nu ne miram, fanii anime prieteni cu animebleg nu au cum sa fie destepti si sanatosi la cap.

| Clorox a răspuns (pentru Coquiina):

Ai realizat ca faceam misto de tine, nu? laughing
Ai o gandire urata!

| Clorox a răspuns (pentru Coquiina):

Nu renunt eu la ea asa de usor

| Coquiina a răspuns (pentru Clorox):

Da...cre'ca.

http://i.memeful.com/media/post/oMJ28xM_700wa_0.gif

abia asteptam sa ne mai expui cat esti de pzda proasta.

| Clorox a răspuns (pentru Coquiina):

Pana la urma esti coquina, fac conversatie si zic ca tine pana ti se blocheaza contul, iar... Pentru ca esti asa de frustrata incat n-ai ce face cu viata ta si stai pe acest site doar ca sa injuri. Ce educatie laughing

| Clorox a răspuns (pentru Coquiina):

Ce om normal la cap ar zice ca ar fi mai bine sa moara cineva? Esti sanatoasa la cap?

| Coquiina a răspuns (pentru Clorox):

"frustrata!"

bingo!
raspuns corect!
ai castigat o muye cu rahat si o daravela in fund.

asta esti tu si cu depresiva.

http://i.memeful.com/media/post/odgOnnd_700wa_0.gif

| Clorox a răspuns (pentru Coquiina):

Poate esti invidioasa ca nimeni nu te place laughing

| Coquiina a răspuns (pentru Clorox):

Chiar ma intrebam cand o vei baga pe aia ca sunt nasoala.
frustrata sunt, needucata sunt...aoleo! unde e nasoala?
incepeam sa fac o criza obsesiv compulsiva aici.
phew.

| Clorox a răspuns (pentru Coquiina):

Uite, toti gresim... Nu vrei sa inveti din greselile tale si sa incerci sa fii o persoana mai buna?

| RastaMAN222 a răspuns:

Fa-i rost de antidepresive, cel mai bun cred ca ar fi Prozac.Viata e un rahat, dulce pentru unii si amar pentru altii, dar nu cred ca se potriveste cuvantul ''frumos''

| amointrebaresimpla a răspuns:

Scoate-o undeva in parc! Distrati-va! Adica nu stiu, mie cand imi scrie cineva chestii cum ar fi: esti super, frumoasa, de treaba, s-a.m. nu simt nimic prin telefon. Spune-i ca nu e singura, te are pe tine, si ca tu mereu vei fi cu ea pt.ca...

| Clorox a răspuns (pentru amointrebaresimpla):

Asta i-am zis, ii zic mereu dar degeaba...