| Useeeer124124 a întrebat:

Va rog ajutati-ma, numai rezist. Plang de o jumatate de ora. Nciodata nu am mai plans in halu asta. Dabia mai pot respira.De ceva timp sunt sigura ca sunt depresiva, dar foarte grav. Am doar 13 ani si jumatate si pur si simplu numai pot. Plang mereu, ma sufoc. Duc o viata. As vrea pur si simplu sa mor sa scap o data de povara asta.Nu am pe nimeni aproape. Locuiesc la bunici, impreuna cu sora mea.Mama munceste de cand ma stiu fara carte de munca, iar tata nu munceste deloc. straight face A muncit putin dupa s-a lasat. Parintii stau in garsoniera ptc au pierdut o casa cu 3 camere din cauza datoriilor. Nu mai suport sa stau la bunici, dar nu am cum sa ma duc sa locuim 4 persoane intr-o garsionera...Nimeni nu ma intelege! Mama vrea sa am note mari la scoala dar nu stie deloc cu ce ma confrunt. Bunica-mea ma injura mereu,nu ma lasa sa fac nimic. Imi spune ca sunt curva, parasuta, si nu stiu ce si tipa mereu. M-am saturat... Nimeni nu stie prin ce trec.Sunt genul de persoana care ascunde totul sub un zambet fals. Toti prietenii mei stiu ca sunt o persoana MEREU cu zambetul pe buze, rareori m-am suparat sau am plans de fata cu cineva.Eu chiar nu stiu ce sa fac.Sora mea,nici macar nu e sora mea. straight face E doar din mamaa.straight face As vrea sa mor dar nu pot. Nu pot sa o las pe mama si pe sora mea De ce viata trebuie sa fie asa de grea? Va rog,dati-mi un sfat. Chiar numai rezist. Eu sunt depresiva de un an,plang in fiecare noapte, dar niciodata nu am mai plans ca acum, sa ma sufoc. Mama niciodata n-a fost alaturi de mine. NICIODATA crying Nu pentru ca nu vrea..ci pentru ca nu poate. Dati-mi un sfat ceva. Chiar numai rezist.

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

În primul rând, ești o idioată că te gândești la astfel de lucruri şi plângi fără încetare!
Crezi că merită? Îţi spun sincer, că nu!
Toți avem zile proaste, şi zile bune. Probabil de gândești că viața ta e aiurea, dar dacă chiar crezi că e adevărat, sinucide-te!
Ce zici, poți? Eu una, nu cred că ești în stare să-ţi laşi sora şi părinții singuri într-o lume atât de mare cu atâtea datorii pe cap.
Recomandarea mea este să consulți un psiholog, pentru că ai mare nevoie să vorbești cu cineva.
Şi gata! Nu mai plânge din nimicuri.

8 răspunsuri:
| William a răspuns:

Doar Dumnezeu te poate ajuta.

Răspuns utilizator avertizat
| EgoFiet a răspuns:

As vrea sa vorbesc cu tine thinking Da-mi add la skittles_45_blonda doar daca vrei :*.

| blondinalaura a răspuns:

Trebuie sa incerci sa vorbesti cu familia ta si sa le explici ceea ce simti...nu e bine sa tii inchise in tine probleme... poti incerca si un psihologsad

| Useeeer124124 explică (pentru blondinalaura):

Nu pot sa le spun. Au destule probleme. Iar cu psihologul, chiar nu pot. Tocmai am aflat ca am avut un atac de panica. Primul...

| blondinalaura a răspuns (pentru Useeeer124124):

Atunci habar nu am... astea sunt singurele obtiunisad

| NelaNelutzaaa a răspuns:

Eu as crede ca cel mai bine este sa te duci la psiholog tu trebuie sa lupti si sa ai incredere in tine sa dai totul la o parte si sa privesti inainte uita ca ai mama si tata sau sora sau bunicii fii alaturi mereu de prietenii tai si le poti cere si lor un sfat.Aincredere in mine si o sa vezi ca viata iti va fi ca un mar de aur pe care nu vei vrea niciodata sa te desparti de ea.Nu mai asculta tot ce spune bunica ta, incearca sa te concentrezi la carte si vei lua note mari mama ta va fi mandra de tine. Fundaaa? kiss :X

| pleky a răspuns:

E greu te inteleg, dar pina la urma esti doar un copil ai doar 13 ani....Ar trebui sa te mai bucuri un pic de viata cu toate ca nu este foarte darnca cu tine.Incearca poate sa vorbesti cu bunica ta.IAR DESPRE MAMA, SUN-O CIT MAI DES SI SPUNEI CIT DE TARE O IUBESTI.TE VA AJUTA