| Lollittta a întrebat:

Am o prietena de cand sunt mica. Eram cele mai bune pietene, si mereu ieseam impreuna, la fel ca si acum. Da ea nu vede cand plang, chiar daca am ochii mega rosii. Am sute de probleme, si obseva asta. in loc sa ma intrebe ce am incepe sa spuna ce are ea pe suflet. Si are tot ce imi doresc eu (nu material). Daca ii zic : il plac pe x, face tot posibilul ca x sa nu ma obseve iar ea sa fie cu el.
Se intampla asta de vreo cateva luni. Nu mai am cui sa spun ce patesc.
Ce sa faaac?

Răspuns Câştigător
| dreamgirl16 a răspuns:

Pay scumpa mea.sa fiu sincera e doar un lucru de facut!love struck Ramai prietena cu ea, pentru ca va cunoasteti de ft mult timp, Insa. las`o sa aiba impresia ca ii spui tot.Sau spune`i ca iti place de nu stiu care, dar de fapt nu e asa! Dar vezi sa fie un baiat mai.nashpa! si daca se cupleaza cu el e clar ca face asta dinadins! Nu mai trebuie sa fii sentimentala cu ea,va intalniti,barfiti,va simtiti bine,dar fara intimitati! Fa`ti o alta prietena!:* Alti prieteni. chiar si online,chiar si pe TPU:* Nu conteaza decat sa vb cu cineva care iti poate spune o vb dulce,ca:Fii tare!,Poti mai mult de atat!, de asta ai tu nevoie! ESti sensibila si nu meriti toate astea. daca ai prb vb cu altcineva, chiar si cu parinti!:* Ai 2 variante cu prt ta,cea care ti-am propus`o si cea in care e nevoie de comunicare.cea in care e nevoie sa ii spui pur si simplu! Te consideri cea mai buna prietena a mea!? Nu vezi ca plang? Nu vezi ca nu imi e bine!? SAu doar te prefaci, baiatul ala e al tau acum? De ce? Pt ca ma interesa pe mine? Si chestii de genu, fa`o sa iti raspunda! Poate dupa aia isi va da seama ca prt voastra e mai importanta decat.cat de "cool" e ea! Succes scumpa!:*Si trm un msj privat sa vad si eu daca ai rezolvat ceva! app` si eu am avut prb cu my bff`, totul tine de comunicare scumpa mea!:* ceaao:*

1 răspuns:
| Lollittta explică:

Imi e teama ca m-am inchis prea mult in mine si nu am incredere in nimeni. Mai nou, vede pe cine plac, si vine mai tarziu si spune :Sunt cu X! Ce tare e! Dati-mi sfaturi.
Dau funda cui ma face sa ma simt mai bine.