| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu Facebook-ul. Zilele trecute am incercat de o suta de ori sa intru pe cont si imi zicea asa:

"Someone recently tried to log in to your account from an unrecognized device or mobile device. Because you enabled login notifications, your account is temporarily locked.

Please complete the following steps to regain access to your account." si ma intorcea la pagina de unde ma loghez.

Ideea e ca nu am facut nimic din ce nu trebuia sa fac. Am schimbat parola, am incercat incontinu si tot nu ma lasa sa intru pe cont. Dupa imi trimitea niste coduri pe mail, si pe bagam corect si tot nu ma lasa, dupa zicea ca am incercat de prea multe ori si sa astept un timp. Nu stiu ce sa mai fac.Cat sa mai astept? Spune ca e blocat temporar, dar cat inseamna asta? Help me! Fundita.

2 răspunsuri:
| Amiiii69 a răspuns:

Poate dura intre 1-4 luni. Si eu am patit asa. Din ce am citit, este vorba ca cineva a intrat pe contul tau iar mobilul si contul cred nu au fost recunoscute urmand la blocarea contului tau. Eu mi l-am deblocat dar trebuie sa te duci la Privacy Settings daca puteai si faceai un fel de chestie sa nu mai fie blocat. e cam complicat si greu de explicat

| Tessa a răspuns (pentru Amiiii69):

Si deci eu ce pot face in cazul asta?