| Deedee08 a întrebat:

Am o tema la romana care spune asa : Imagineaza-ti ca esti o culoare si joci un rol pe ecranul din mintea ta. Descrie acest rol.

Cine ma poate ajuta urgent... Va rog mult!

Răspuns Câştigător
| NoGames a răspuns:

Mda, nu mai gasesc intrebari si cred ca o sa las la o parte regulile pentru putin timp whistling
Deci, sa zicem ca esti alb o, o. In prima faza te afli pe o campie amestecata cu alte flori de aceeasi coloare apoi o rafala de vant de ia si te ridica deasupra, spre cer si de acolo incepi sa descrii putin ce vezi in jos, in special culorile pe care ar putea sa le ia florile, masinile, copacii, oamenii etc. Apoi iti revii si iti dai seama ca esti pe cer printre nori. Dar cum iti revii tu la realitate? simplu! te loveste o pasare! neagra ca sa fie in contrast cu tine. Ca sa mai umpli ceva randuri poti descrie si cerul nemarginit albastru, insa inainte sa termini ce ai de zis intri intr-un nor ALB (la fel ca tine) si nu te mai poti vedea. Te invarti putin prin acel nor, iar cand reusesti sa iesi iti dai seama ca cerul a "aterizat" pe pamant...mai exact ai ajus la mare. La final te asezi obosita pe o scoica si te lasi culeasa de un copil fiind o frumoasa perla alba intr-o scoica zimtata grii! laughing
Sper ca ti-a placut povestea si ca te va ajuta!winking

6 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Tu mergi la scoala de vara?

| PetreConstanta a răspuns:

Profesoara sau profesorul chiar are imaginatie si sigur si cateva probleme iarta-ma psihice Bafta Spune-i ca tu vrei culoare alba

| DeeeaA a răspuns:

Foarte usor.
E tema, insa si ar trebui sa te descurci.Banuiesc ca e o tema de vacanta.
Iti pot da o idee.
Imagineaza-ti ca este in fata calculatorului si te joci Paint. Folosind o anumita culoare.descrie care e rolul ei.
Funda?

| NoGames a răspuns:

Sa ghicesc, ai terminat a 5a si ai acelasi caiet de teme de vacanta stupid pe care cred ca l-au avut cu totii...>.< Insa scuze...regulile spun clar: "4. In atentia elevilor/studentilor: Nu acceptam intrebari prin intermediul carora incercati sa va rezolvati temele pentru acasa sau temele de vacanta."

| Deedee08 explică:

DeeeaA : Nu am nici o funda... Miki mersi mult ...Chiar e foarteede bine

| axel011 a răspuns:

mata

emule, pandora, limewire