| IuliaMLS a întrebat:

Am observat că întrebările unor utilizatori sunt șterse de către admini dar răspunsurile care conțin jigniri sunt trecute cu vederea? Discuțiile fără sens de pe site, persiflarile, cu astea cum rămâne, dragi admini? Trebuie să vă scriu personal neapărat? De ce nu vă faceți treaba?

98 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Isi fac treaba depinde cum primesc raportarile sau cata graba au de a sterge ceea ce trebuie

| TPU.ro a răspuns:

Buna, Iulia,

Am vazut intrebarea ta si nu am trecut-o cu vederea, desi ea ar fi trebuit sa fie publicata la Totul despre TPU.

Inteleg ca ceva te-a nemultumit, chiar deranjat pe site, mai exact acele atitudini precizate de tine in intrebare. Petrec mult timp cu aceasta comunitate, dar, recunosc, sunt lucruri care imi mai scapa. Nu e din rea vointa sau ce iti mai imaginezi tu. Imi fac treaba si multi useri iti pot confirma acest lucru. Totusi, in cazurile in care se intampla ceva si nu am reactionat in nici un fel, exista metode de a-mi atrage atentia: odata prin raportarea lucrurilor (lucru pe care momentan nu il poti face, fiind junior - o protectie pentru evitarea raportarilor abuzive), a doua oara prin mesajele private direct aici pe site si ultima metoda, scriindu-mi la contact@tpu.ro.

Imi dau seama ca nu totul poate fi pe placul tau, insa cu un dialog deschis s-ar rezolva o parte din nemultumiri, cu atat mai mult cand e vorba de nerespectarea regulamentului.
Asadar, scrie-mi, indiferent de metoda aleasa si vei vedea si reactiile asteptate.

Cu drag,
Cristina, TPU.ro

| Darkmagic a răspuns (pentru TPU.ro):

O Doamne...
Iar ma inchizi... happy

| IuliaMLS explică (pentru TPU.ro):

Bună, Cristina! Ideea este că ar trebui ca voi să fiți ochi și urechi la site, părerea mea. Eu așa știu că e normal și sunt convinsă că așa e ok. Când ceva sau cineva o ia pe "arătură", să fie taxat imediat și taxat bine! Ca utilizator, nu îmi convine să fiu jignită de către alții, unii chiar întrecând măsura. Nu mă afectează, dar îmi este ciudă pentru că se permite asta și pentru că nu sunt penalizați, asa cum e normal. Înțelegi?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru IuliaMLS):

Iulia,cate rapoarte ai dat tu pentru jignirile aduse?
Intri la contact, copy pe linkul repectiv.In privinta asta chiar se iau masuri, personal am verificat.In lista cu utilizatori avertizati, sunt cei trasi pe dreapta temporar, dar cei mai multi sunt dati afara.Repet,am verificat!
In alta ordine de idei, vazand revolta ta, parca ma vad pe mine la incepurile mele pe site.La fel de inversunata, la fel de dornica de drepate. Uneori mi s-a dat dreptate, alteori nu...
Cum spunea cineva pe aici,, situl lor, borsul lor'' prea multe nu ai ce face! Multi au s-au retras...

| TPU.ro a răspuns (pentru IuliaMLS):

Am inteles inca din intrebare si asa cum ti-am mentionat mai sus, chiar sunt cu ochii pe site. Dar uite ca imi scapa si mie anumite lucruri, fiind om si avand limitele mele ca oricare altcineva. Faptul ca cineva nu respecta regulamentul nu inseamna ca i se permite. Repet si te incurajez, la fel si pe ceilalti sa imi scrie ori de cate se intampla asa ceva.

Zi frumoasa,
Cristina.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru TPU.ro):

Faci fata Cristina la atatea rapoarte?=D

| IuliaMLS explică (pentru Fatamuntilor):

E clar că un singur om nu poate "duce" un site ca la carte. Mereu o sa-i scape câteva ceva, inevitabil. Sa mărească echipa și se ușurează treaba. Nu înțeleg de ce nu o face. Un site ca acesta e greu de întreținut de o singură persoană, din cauza utilizatorilor numeroși și măcar de ar fi cu bun simț, să nu apară așa multe nemulțumiri.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru IuliaMLS):

Iulia,ma bucur ca ai realizat ca,, un singur nu poate,, duce'' un site ca la carte''
Nu cred ca Cristina poate angaja alte persoane!
POATE sa sa fie si 10 admini.Sunt destui utiliatori care odata sanctionati isi fac alte conturi si incalca din nou regulamentul.
Iar ea se bazeaa si pe ajutorul nostru!

| TPU.ro a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Impreuna putem face fata! happy

| sabin89 a răspuns (pentru TPU.ro):

Cristina, noi obişnuiam să spunem "adminii". Citind postarea asta, în care tu vorbeşti la singular, înţeleg că de acum trebuie să spunem "adminul". Am înţeles bine? Eşti tu singurul admin? Parcă n-aş crede că un site aşa de mare poate avea doar un admin. Aş aprecia o clarificare.

| RAY a răspuns:

Dar tu crezi ca un admin poate el singur sa vada toate raspunsurile tuturor utilizatorilor in timp real? desigur ca nu, eu nu inteleg de ce esti asa frustrata

| IuliaMLS explică (pentru RAY):

Dacă adminii nu fac față răspunsurilor în timp real, să mărească echipa. E prea multă neglijență.

| RAY a răspuns (pentru IuliaMLS):

Observam ca tu deja ai marit echipa, te crezi admin pe TPU, repet ignore, raport simplu, hai sa nu facem drame

| IuliaMLS explică (pentru RAY):

Ți se pare. Eu îți repet ție, sunt utilizator junior și mi s-au tăiat aripile. Aștept să crească "rangul" să mă pot sesiza prea-înalților.

| Dalmore a răspuns (pentru IuliaMLS):

Ii platesti tu, din banii tai? laughing))))

| IuliaMLS explică (pentru Dalmore):

Da, eu îi plătesc.

| sadrian46 a răspuns (pentru IuliaMLS):

Dai tu bani pentru asta?

| sadrian46 a răspuns (pentru IuliaMLS):

Cum, cu ce? Noi nu plătim nimic, suntem un milion, dar tu îi plătești.

| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, intrebarile care sunt sterse, sunt cele care incalca conditiile de publicare pe acest forum.
In general, sunt intrebari care cer descrieri obscene, intrebari care cer sa li se faca temele scolare, intrebari cu limbaj vulgar, oscen sau jignitor samd.
O lista intreaga, cu ce este Interzis pe TPU, este publicata aici:

https://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
40. Ce este interzis pe TPU.ro?
"Fiindcă aceste aspecte nu sunt mereu înţelese la fel de toată lumea, iată ce nu permitem noi pe TPU.ro:
- la nivelul postărilor, se consideră ca nepermis tot ce este pasibil de respingere;
- injuriile, limbajul obscen, agresiunea verbală şi ameninţările de orice fel;
- manifestări ale intoleranţei faţă de orice etnie şi faţă de opţiunile religioase, politice, sexuale etc. ale fiecăruia; instigarea la ură şi intoleranţa;
- spam/publicitate nesolicitată;
- rezolvarea de teme pentru acasă prin intermediul postărilor pe TPU;
- postările triviale sau care nu corespund cu specificul site-ului;
- postările care nu sunt formulate ţinând cont de regulile minimale ale gramaticii;
- postările care instigă la acte ilegale (ex: piraterie, consum de substanţe interzise, furt etc);
- postările care încalcă drepturile de autor, oferind informaţie preluata din alte surse, fără precizarea acestor surse;
- postarea de linkuri de pe diferite site-uri care promovează sau încurajează pirateria;
- hărţuirea utilizatorilor;
- abuzul de orice fel (abuzul de dreptul de a posta, abuzul de dreptul de a vota sau de orice alta funcţie de pe site);
- asumarea identităţii altor utilizatori sau crearea de clone;
- hacking.
În cazul întrebărilor din secţiunea Cauze Nobile, TPU.ro îşi rezervă dreptul de a şterge toate răspunsurile care nu respectă regulile minimei decente, care sunt în afara subiectului sau care ar putea leza imaginea respectivei cauze nobile.
Cine nu este de acord cu aceste reguli este liber să ne comunice acest aspect şi, dacă situaţia nu poate fi soluţionata astfel încât toata lumea să fie multumită, este liber să îşi încheie activitatea pe TPU.ro.".

| Violleta2022 a răspuns:

Daca te face sa te simti mai bine, am deja 422 de raspunsuri sterse
Dupa cum vezi, cineva acolo... ma iubeste ca sarea-n ochi laughing

| IuliaMLS explică (pentru Violleta2022):

Mda, păi așa e. Șterg numai ce vor ei. Nu mi se pare normal ca eu să stau să raportez non-stop toți frustrații. De regulă, ei ar trebui să fie pe fază la orice abatere.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă le-ar șterge pe toate, TPU și-ar pierde sensul.
Viața TPU este această socializare, din discuții cu sens, fără sens, lovituri peste bot, bătaia de joc de proști, provocările și atacurile verbale. Dacă ai ceva obiecții, scrie personal, sau caută un site ca în rai sau în sicriu, unde nu se întâmplă nimic.

| IuliaMLS explică (pentru sadrian46):

Dacă un site de socializare se remarcă numai prin asta, e nasol.

| sadrian46 a răspuns (pentru IuliaMLS):

Se remarcă prin multe, unii se ajută pe alții pe bune, citește ce se întâmplă.

| IuliaMLS explică (pentru sadrian46):

Unii, bine punctat. Dar mai mult de jumătate fac ce am spus mai sus. Deci se remarcă mai mult prin cei care predomină site-ul. Cu alte cuvinte, prin cei care "îl trag în jos".

| sadrian46 a răspuns (pentru IuliaMLS):

Nu este nici sus nici jos, este un colectiv așa cum este el.
Dacă vrei să îl ridici mai sus, scrie și dta.

| IuliaMLS explică (pentru sadrian46):

Se vede cu ochiul liber ce colectiv este. Mi-ar plăcea să se "sancționzeze" limbajul și activitățile necorespunzătoare. Și nu mi se pare ok să șteargă ce vor ei, numai ce trebuie nu.

| sadrian46 a răspuns (pentru IuliaMLS):

E situl lor nu al tău. Un site cu un asemenea scop nobil și de o asemenea calitate eu nu am găsit încă în limba română.
Ce ți se pare ție ok și nasol, ce ți-ar plăcea ție, nu o să găsești aici. Și nici nu o să facă adminele ceea ce ți se pare ție că trebuie. Poți discuta cu ele în privat. Ele promovează politica sitului, și după părerea mea, bine fac, fac bine.

| IuliaMLS explică (pentru sadrian46):

Dacă spui tu, n-am nimic împotrivă. Eu sunt de altă părere.

| sadrian46 a răspuns (pentru IuliaMLS):

Poți avea o părere punctuală. Nu îmi place un răspuns, nu imi place un comportament anume pe site. Atunci am butonul evaluează, unde sunt și invitat să explic ce nu mi-a plăcut, și primesc răspuns.
Dar dtale nu îți place situl în general, ce se întâmplă aici, ce fac adminele. Una e una și alta e alta. Părerea dtale rezultă din setul de valori la care ții, atitudinea dtale generală. Aici suntem toți anonimi, libertatea de exprimare este mai mare decât în viața reală, mulți vin și expun probleme personale intime, delicate, răspunsurile sunt mai perfecte sau mai slabe, în funcție de competența și experiența fiecăruia, păreri personale, modalități de exprimare academice sau de mahala. Asta este lumea, asta este viața sitului, iar părerea dtale este că ea ar trebui să fie cenzurată, în limitele părerii și înțelegerii dtale. Asta poți discuta cu adminele în privat. Poți de asemenea să ignori pe acei a căror păreri te deranjează prea tare.

| RAY a răspuns (pentru IuliaMLS):

TPU nu este un site de socializare

| IuliaMLS explică (pentru sadrian46):

Eu prefer să mă rezum la ceea ce am spus adineaori.

| IuliaMLS explică (pentru RAY):

Este ce vrea inimioara ta, numai că nu se respectă regulamentul și nici nu văd vreo sancționare. Cred și eu. Dacă ar fi așa, puțini ar mai fi aici și mna, cu ce să se mai laude site-ul?

| RAY a răspuns (pentru IuliaMLS):

Scopul acestui site nu este socializarea sau sa vrem ca alti sa fie avertizati, daca x te jigneste raportezi dai ignor si adio simplu, cat priveste sambata, duminica e adv nu e nici un admin pe site

| IuliaMLS explică (pentru RAY):

Chiar mă întrebam unde ești, văd că ai apărut la datorie cu comentarii la adresa mea. Încearcă să vorbești DOAR pe subiect, dacă ții așa tare să intervii mereu.

| IuliaMLS explică (pentru RAY):

Eu cred că orice site de acest gen, are ca scop sau la bază "interacțiunea" utilizatorilor în limita bunului simț.

| sadrian46 a răspuns (pentru IuliaMLS):

Iată, ai făcut cunoștiință cu RAY, nu te lăsa, dăi peste bot, aplică-i constituția ta, acum ești și tu de-a casei!

| IuliaMLS explică (pentru sadrian46):

Nu încuraja "violența verbală"! big grin

| aXy99 a răspuns (pentru IuliaMLS):

Nu exista site-uri de "socializare", incetati sa mai folositi acest cuvant in mod eronat.

| IuliaMLS explică (pentru aXy99):

Cine spune asta?

| aXy99 a răspuns (pentru IuliaMLS):

Orice om care are minime cunostinte de limba romana ar trebui sa stie ce inseamna procesul de socializare si diferenta intre site social si site "de socializare" (exprimare eronata).

| IuliaMLS explică (pentru aXy99):

Spune cum dorești.

| Thecurious a răspuns (pentru sadrian46):

Nu suntem toti anonimi.
Dumneavoastra nu sunteti.

| Simpatic a răspuns:

TPU este un sat fara caini, parol este site cu admini uneori subiectivi si nu impartiali cum ar trebui sa fie.
De acum inainte cu acest raspuns m-am asigurat ca voi fi penalizat cand voi mai injura pe cate un distrus care se mai ia de mine, am si eu fanii mei happy
Oricum eu nu pot fi nici fals asa ca prefer sa spun adevarul.

| Fatamuntilor a răspuns:

Naspa,nu?

Tu ca si utizator poti raporta la admni tot c se pare neadecvat
Oficial sunt peste un milion de conturi, dar utilizatori activi sub 10 % Dintre acestia cel putin jumatate sunt cei care au pana 17 ani...care mereu au ceva de impartit, si de aici postarile de care ai amintit.
Fii linistita vine vacanta asfel de postari se vor inmulti.
Adminin din cate stiu eu este doar unul.Si cativa moderatori, dar astia au si viata lor.
In plus aceta postare nu e pusa unde trebuie, iar sansele sa fie vazuta de cine trebuie sunt putine

| IuliaMLS explică (pentru Fatamuntilor):

Asta e ironia în toată "agitația" asta. Ei văd numai ce vor. Culmea.

| Frank51 a răspuns:

Pentru ca viata nu este dreapta draga mea, iar tu nu trebuie sa fi victima din cauza asta. Fa ce fac si ceilalti, ignora unele chestii, iar cand ai ocazia pedepsestei pe cei care merita, ai butonul raport sau ignore.

| IuliaMLS explică (pentru Frank51):

Încerc să fac asta. Raport o să dau când îmi permite "rangul" pe site.

| Sn4k3 a răspuns:

Nenorocitii. Noroc de tine pe site-ul asta.

| Hammurabi a răspuns:

Tu vrei să fii Ioana d'Arc de pe TPU? laughing
Sau crezi că e o chestie inteligentă să le faci program deținătorilor site-ului, cum să-l gestioneze?
Cine te-a primit în casă (acum 7 zile), te poate da și afară. Rapid.

| IuliaMLS explică (pentru Hammurabi):

Nup. Orice administrator al unui site trebuie să își știe sarcinile. Și orice site trebuie să aibă "regulamentul" lui și dacă nu este respectat, să se ia măsuri. Să mă dea că eu nu pierd nimic. Mă aștept la asta. Când îi spui omului adevărul, te elimină din comunitate. Mare pierdere!

| Hammurabi a răspuns (pentru IuliaMLS):

Pe bune? Vorbești de parcă ai fi cel puțin de la Curtea de Conturi...
Dar nu asta e problema. Problema e că tu vrei să impui pe site-ul ăsta propriile idei, reguli, propriul mod de analiză al răspunsurilor și întrebărilor, de sancționare, etc.
De ce nu-ți faci propriul site?
Fiecare răspuns și întrebare are un link "Raportează".
De câte ori ai folosit link-ul ăsta până acum, când nu ți-a convenit ceva?
Dacă nu-ți place site-ul ăsta ce cauți aici?

| IuliaMLS explică (pentru Hammurabi):

Politica e proastă. Fiindcă sunt utilizator junior nu am drept să raportez ce nu îmi convine. Ce spui de asta? Nu e o prostie? Nu vreau să impun nimic. Am spus că mi-ar plăcea să fie corectitudine aici. Tu de ce crezi că majoritatea nu obiecteaza nimic? Pe unele site-uri decente de socializare, dacă ai folosit un cuvânt urât, ești banat. Aici nici măcar nu se cenzurează nimic. Jalnică situația. Site-ul e fain, sunt și oameni de treabă. Dar stai puțin, despre ce vorbim aici? Regulamentul nu se aplică pentru toată lumea?

| RAY a răspuns (pentru IuliaMLS):

Politica e proastă. Fiindcă sunt utilizator junior nu am drept să raportez ce nu îmi convine.

nu e adevarat asa ceva, oricine poate scrie la contact https://www.tpu.ro/contact

| Hammurabi a răspuns (pentru IuliaMLS):

Exact asta nu sesizezi.
Ai venit aici de 7 zile. Nu ți se pare că în astea 7 zile te-ai "contrat" cu prea mulți utilizatori de aici de pe site?
Alții sunt aici de 7 ani.
Răspunsurile persiflante, sarcastice își au rolul, rostul și locul lor. Acela de a trezi la realitate pe unii care pun întrebări anapoda sau care au un mod de abordare agresiv nejustificat, dând dovadă de nu prea mult bun simț sau inteligență. Ce zici?
Și de unde ți-a venit ție ideea că ai fi în măsură să cenzurezi activitatea adminilor și să faci tu "ordine" aici pe site? Site care nu e un site de socializare cum spui tu.
Și de ce crezi că ar fi obligatoriu ca aici să se aplice aceleași reguli ca pe site-urile de socializare pe are le cunoști tu?

| IuliaMLS explică (pentru Hammurabi):

Crede-mă că am sesizat foarte multe aici, nu am omis nimic. Ce te face să crezi că eu sunt aici doar de 7 zile? Aparențele înșeală de multe ori. Am fost, sunt și voi fi. Și dacă sunt aici ca utilizator, pe baza unei discuții se "iscă" un conflict, trebuie să stau să mă facă cu ou și oțet utilizatorii care nu se pot controla? Totul ține de gestionarea site-ul. Dacă ar fi pe fază, ar fi super. S-a lua măsuri, ar fi un site "curățel" cât de cât. Eu îmi spun nemulțumirile. Aștept să văd când o să vadă și adminii această întrebare. Aștept să fiu dată afară din "căsuță". Dacă nu mai răspund, să știi că aș fi continuat discuția pentru că sunt multe de zis.

| Hammurabi a răspuns (pentru IuliaMLS):

Ți-am înțeles punctul de vedere.
Dar atitudinea asta de "eu sunt deșteaptă și știu tot iar ceilalți sunt proști și habar n-au" nu-ți va aduce nimic bun.
E o risipă aiurea de energie și vei fi ignorată de tot mai mulți.

| IuliaMLS explică (pentru Hammurabi):

De ce este catalogată așa atitudinea mea? Aici e chestia. Cui nu-i convine ceva, imediat îi este închisă gura. Nu este instinctul de turmă aici? Uite că eu niciodată nu am fost așa, să merg cu turma. Când îmi displace ceva, mă opresc și spun. Nu tac și "înghit" ca să nu mă pun rău cu lumea. Nu stau eu într-un cont pe TPU. Și nu sunt genul să tac dacă am argumente.

| Hammurabi a răspuns (pentru IuliaMLS):

Ai grijă. Frustrarea și furia asta te vor distruge pe dinauntru.
Și pentru ce? E o luptă cu morile de vânt.

| IuliaMLS explică (pentru Hammurabi):

Nu este nici una nici alta. Așa pare pentru voi ceea ce spun eu, dar nu e așa. Vezi? Dacă erau pe fază, eram dată demult afară din "căsuță".

| Dalmore a răspuns (pentru IuliaMLS):

Adica tie ti se pare normal ca oricine sa-si faca un cont si sa raporteze ce are chef? Ca sa ai drepturi, trebuie sa ai si putina activitate pe aici. Ca asa s-ar crea 100 de conturi numai pentru raportat comentarii. Asa ca da tu 100 de raspunsuri ca nu te doare mana si nici nu sunt atat de multe de dat si apoi o sa dai cate rapoarte vrei.

| sadrian46 a răspuns (pentru IuliaMLS):

Dacă nu îți place, te împiedecă cineva să pleci?

| IuliaMLS explică (pentru sadrian46):

Îmi place, aia e singura "excepție".

| sadrian46 a răspuns (pentru IuliaMLS):

Deci ești aici pentru că îți place.
Uită-te de sus până jos ce furtună ai stârnit.
Îți place asta?
Hai mai bagă provocări, ca să îți faci plăcerile.
Sau cum ar fi, ar trebui adminele să ne urechească pe toți, că te-am contrazis, cumva?
Adminelor, luați aminte, până acum a fost cum a fost. Dar a sosit pe site La Pasionaria, Adelita Revoluției Mexicane, Ioana D-Arc, pioniera fruntașă!

| IuliaMLS explică (pentru sadrian46):

Ai stat și ai urmărit discuția?

| StrongHeart a răspuns (pentru IuliaMLS):

Hei uite care e chestia.
Nu ar trebui sa te preocupe asta.Eu am cateva raspunsuri in care mi-am exprimat niste frustrari sau am dat niste raspunsuri de care nu sunt neaparat mandru sau nu ma reprezinta, dar alea sunt cateva.Pe langa alea,am zeci,sute de raspunsuri in care chiar am incercat sa ajut pe altii,pentru ca si eu la randul meu am fost ajutat.
Adminii isi fac treaba si e normal ca junior sa nu ai aceeasi autoritate ca unu care sa zicem are mii sau zeci de mii de raspunsuri si au activitate, vechime pe site.Mi se pare normal.
Pana la urma e vorba de libertatea de exprimare, care e in constitutie daca vrei s-o luam legal laughing
Sincer, de ce te deranjeaza asa tare ce a zis Cutare pe un site, menit sa ajute oamenii sa evolueze? E doar un Cutare, nu-l cunosti.Nu e ca si cum ti-ar zice cineva in fata ceva urat,atunci ai avea dreptul sa te superi si poti sa-l dai si in judecata.
Sa stii ca eu nu vad lucrurile cum le vezi tu,tu zici ca in mare parte sunt raspunsuri pline de jigniri,negative,ca nu exista cenzura,dar asta e pentru ca tu iei in seama doar lucrurile alea. Daca dai la o parte jignirile,"frustratii" si poate parerile superficiale ale unora, ai sa descoperi niste oameni care vor sa ajute, care schimba constant informatii si acumuleaza constinte, e o comunitate faina.
Deci cred ca aici esti in minoritate, nu ar trebui sa te simti ofensat de ce a zis cineva pe internet, serios acum.

| IuliaMLS explică (pentru StrongHeart):

Eu am scris mai sus tot ce am avut de zis. Nu are sens să mai adaug ceva acum. happy

| Nilsson a răspuns:

Am banuiala ca moderarea intrebarilor si raspunsurilor se fac si in functie de numarul de raportari primite.
Din moment de o intrebare ofensatoare are o vizibilitate mai mare, evident ca si numarul de raportari poate fi proportional.
Dar jignirile postate in raspunsuri pot scapa de multe ori neraportate si din acest motiv nu sunt sterse, cei care incalca regulamentul ajung sa fie suspendati doar in cazul abuzurilor repetate cand strang mai multe raportari.

| Dalmore a răspuns:

Iti bati prea mult capul pentru niste prostii

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Ce ar fi acest site fără toți „frustrații" sau cum vrei să le spui dacă nu se „ceartă"?
Unde ar mai fi distracția noastră când citim „cearta" lor dacă nu suntem implicați?
S-ar duce de râpă, ar deceda site-ul ăsta.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Sensibilă mai ești laughing

| syd a răspuns:

­­nici macar ca gluma nu are farmec ceea ce scrii

| Bogdan70001 a răspuns:

Da bai admini prosti! Lasati-va de meserie si puneti-o pe Iulia ca admin ca ea stie cel mai bine cum se administreaza

Acum, Iulia, serios de unde crezzi ca-ti permiti tu sa ceri socoteala unor administratori de site, mai ales al acestui site, site care este activ de ani buni. Ai tu multa experienta ca administratoare pe undeva si nu stim noi?

Totusi ca sa-ti raspund la intrebare.
Intrebarile de pe TPU nu sunt sterse asa usor, trebuie sa incalce o regula destul de urat ca sa fie stearsa

Acum multe raspunsuri contin cuvinte naspa, dar daca in acea propizitie/fraza cu jignirea se afla si un raspuns bun...
Nu cred ca a existat raspuns pe TPU gen "Nu stiu ma #@! pe tine de #$@% in c$r" care sa nu fie sters

Apropo "Ți se pare. Eu îți repet ție, sunt utilizator junior și mi s-au tăiat aripile. Aștept să crească "rangul" să mă pot sesiza prea-înalților." ce crezi ca se intampla la urmatorul rank? laughing)) Tu care te iei de amdini nici nu sti cum functioneaza acest site?! VAAAAAII

Auzi, daca te duci in josul paginii ai un scris mic cu albastru unde scrie "Contact". Da click acolo si mai discutam... da si merge sa ii contactezi indiferent de rankwinking

| IuliaMLS explică (pentru Bogdan70001):

Da, am. E un site neglijat de admini. Ăsta e adevărul. Ce dorești mai mult? Citește mai sus și o să vezi despre ce se vorbește aici, dacă ești curios. Și cu asta închidem subiectul.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru IuliaMLS):

Ok site-ul asta inca ajuta oamenii, ok? Doar pentru ca tu nu poti sa accepti alte pareri nu insemna ca este site-ul vinovat si ca trebuie sa suspende orice cont care nu este de aceeasi parere cu tine.

Acum daca eu as spune ca locul femeii este la cratita tu sigur m-ai instiga la violenta verbala, ca nu esti tu de acord.NU-TI CONVINE? Mars si fa-ti tu un site unde tota lume se respecta, nu injura, respecta absolut toate regurile etc.

ASTEA SUNT VISE FETITO! Din cate stiu in momentul de fata singura administratoare disponibila este Cristina, ei bine daca tu crezi ca o singura persoana poate controla un milion de persoane online insemna ca esti nebuna raaau.Macar ei s-au gandit la un sistem de preventie al innjuraturilor...tu nu ai sti nici macar sa faci o pagina goala.
SI CU ASTA INCHEIEM

| IuliaMLS explică (pentru Bogdan70001):

Eu accept alte păreri, dar nu despre mine și viața mea personală. Dacă erau păreri pe subiect/întrebare, era ok. Însă să mă jigneseasca, la întrebarea mea, pe contul meu, fără sens. Nici vorbă!
Tu de ce ești revoltat? Ai schimbat conturile? Că nu înțeleg?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru IuliaMLS):

Femeie,esti ok? laughing) Am decat un cont, asta

Si nu cred ca te-a jignit cineva fara ca tu sa provoci intr-un fel sau altul.

Sunt revoltat ca tu, care oar sa dai cu ciocul sti, tragi la raspundere administratorii unui site de 10 ani daca nu mai bine.De parca tu ar trebui sa fi in locul lor ca na, tu stii sa moderezi mai bine.

| Zaygon a răspuns:

Hai sa fim seriosi, majoritatea oamenilor nu isi asuma ce spun si in real life si poarta masti. Si eu am trimis pe cativa la terapie de pe site ca aveau probleme prea mari sa si le rezolve aici.

Si legat de jignit, daca unu ii prost si insista in prostia lui ar trebui sa i se zica. Nu mai spun de cati preafericiti am dat la sectiunea de tehnologie care nu stiu sa foloseasca pc-ul ca sa obtina informatii.

Daca aici ti se par discutii fara sens te poftesc pe brainly sa vezi acolo copii de scoala generala si liceu care nu ar face o tema si vor totul mura-n gura si daca le spui sa faca ceva sau le lasi link la o explicatie detaliata iti iei avertisment.

Prostului trebuie sa ii spui ca e prost ca altfel ajunge sa te conduca si nici asa nu e exclus ca o sa te conduca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am observat din intrebarea anterioara si din asta ca tu raspunzi doar utilizatorilor care au o problema cu tine si te intãrâtã, tu pur si simplu ignori aspectele pozitive pe site si utilizatorii care iti raspuns frumos si nu au nici o problema cu tine.

Raspunsurile care contin "jugniri" sunt de fapt sterse. Tu probabil te referi la raspunsurile care contin atac la persoana sau niste useri care isi formeaza niste pareri(in cele mai multe cazuri gresite) deste cei pe care nu ii cunosc. Asta se intampla intotdeauna Nu prea ai cum sa stopezi asta. Unii o fac din plictiseala le place sa-si "bata joc", Dar tu zici una si faci alta, daca consideri un abuz acest lucru poti sa ignori Dar tu faci exact opusul. TPU nu este un site roz, nu esti la tine acasa sa poti da ordine cine sa-ti raspunda frumos sau urât. Incat sa-l sutezi din prima!

PS: sper ca m-ai inteles si imi cer scuze d’soara daca te-am jignit cu ceva.

| IuliaMLS explică (pentru anonim_4396):

Nu ignor aspectele pozitive. Așa crezi tu? Am spus de mai multe ori că citesc toate răspunsurile. Uite, ai zis și tu. răspund numai celor care mă întărâtă. Asta nu înseamnă că le ignor le celelalte. Le iau în calcul și atât.

| OrdanKarris a răspuns:

Tu vii aici pe site cu capsa pusa, faci o declaratie deschisa de razboi apoi cand iesi sifonata din acel razboi, cauti sa cenzurezi? Cum ramane cu persiflarile tale? Tu nu insulti? Nu jignesti? Nu persiflezi? Nu provoci? Tu nu te uiti la tine si la ipocrizia cu care defilezi? Nu-ti convine cand esti facuta cu ou si cu otet? Pai asta e rezultatul cand provoci deschis pe toti fara sa te duca mintea si fara sa fii in stare sa porti acel razboi care tot tu il cauti si il starnesti. Tu esti mai frustrata decat restul. Cum ar fi sa fi redusa tu la tacere? Cum ti-ar place daca tu ai fi redusa la tacere la cererea noastra, ca asa vrem noi? Ti-ar place? Starnesti aiurea lumea apoi cand retaliaza cineva impotriva ta, imediat esti o biata junioara nevinovata care nu a facut nimic si nici gura nu-i pute. Administratorii isi fac treaba, doar ca nu fac ce dictezi tu, atata tot. Ai venit aici pe site de cateva zile si deja ai provocat lumea in stanga si in dreapta si cand ti-ai luat-o in bot pe meritatelea, dintr-o data o arzi ca victima. Mai urmeaza sa ne acuzi si de viol si reteta e completa.

| RAY a răspuns (pentru OrdanKarris):

Nici macar nu a ajutat inca pe cineva

| IuliaMLS explică (pentru OrdanKarris):

Știți de ce este el atât de frustrat? "Că nu îmi deschid picioarele pentru el", l-am citat scurt și la obiect.

Băiatule sau fată ce ești, nu îmi pasă, ai stat mult să îți faci discursul? Eu zic să îți vezi de ale tale. M-ai plictisit cu frustrarea ta pentru femei.

Când înveți să te comporți și să vorbești, atunci discutăm "cot la cot". Până atunci, viață lungă să ai!

| OrdanKarris a răspuns (pentru IuliaMLS):

Nu-ti fa griji fata mea, este cine sa desfaca pentru mine picioarele. Pentru tine este cine sa deschida portofelul? Este cine sa-ti ofere relatie? Si apropo, cum propuneai sa desfaci picioarele pentru mine? Prin monitor sau cum? rolling on the floor

| IuliaMLS explică (pentru OrdanKarris):

Eu te-am citat pe tine. Nu mi-ai spus tu așa în privat? Nu începe iar cu jignirile, că nu te ține să te cerți cu mine.

| IuliaMLS explică (pentru OrdanKarris):

Oare ce discurs jalnic mai pregătești?

| OrdanKarris a răspuns (pentru IuliaMLS):

Auzi la tine cica nu ma tine sa ma cert cu tine. rolling on the floor Sa postez aici conversatia noastra privata, sa vada toata lumea care pe care a implorat sa se opreasca? rolling on the floor Daca chiar vrei ne spalam rufele in public, le spalam fata mea rolling on the floor Asa memorie scurta ai? laughing Nici o problema fata mea, iti voi arata inca o data care iti sunt limitele happy Ti-am mai spus eu tie, mie imi place tavaleala big grin Ma tine.

| IuliaMLS explică (pentru OrdanKarris):

Îți place pentru că ești plin de răutate. Nu mai "râde" atât.

| IuliaMLS explică (pentru OrdanKarris):

Și nu sunt fata ta. Încearcă fără apelative.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Cine sunt adminii? Administratorii site-ului?
Cum le poti scrie?

| IuliaMLS explică (pentru Henrypericolpublic):

Nu îmi pasă cine sunt ei, numai să își facă treaba.

| TPU.ro a răspuns (pentru Henrypericolpublic):

Fie la contact@tpu.ro, fie trimitand un mesaj privat prin butonul disponibil la profil.

Cristina.

| Sindbad a răspuns:

Acum cateva zile am dat de un imbcl pe site (natarau pe username) care punea intreabri inepte si dadea ban-uri in functie de raspuns. Este dreptul lui sa de a ban-uri. Am pus intrebare pe conversatii: "nu ar fi cel mai bine sa-i dam ban toti care nu vrem ca TPU sa devina o cloaca". Si ghici ce? Intrebarea mea a fost stearsa (ce-i drept si prostiile nataraului). Impartialitatea asta romaneasca nu cred ca rezolva problema si este mai logic daca cineva in mod repetat isi afirma lipsa de discernamant sa-i dam ban.
A se intelege bine: m-am porcait cu cativa pe site dar niciodata pana acum nu am dat ban (cu exceptia nataraului). Faptul ca cineva nu-i de acord cu opiniile mele/ma antipatizeaza nu-i un motiv pentru mine suficient de a da ban. Dar daca cineva isi afirma cu aroganta ignoranta, atunci asta este cea mai buna solutie.

| IuliaMLS explică:

Cu o echipă bună, cu siguranță aș face asta mai bine.