| Thecurious a întrebat:

Am observat ca, romanii devin patrioti.
Toate posturile tv fac manipulare pozitiva. Spre exemplu : "Romanii nu au ", "Romanii au suferit " " Romanii platesc " etc.
Un sofer de taxi era suparat ca sas-ul a fost reales presedinte. Imi spune " Sa dea si prostimii ", "Daca nu suntem uniti".
Ce se intampla mai exact?
Imi poate explica cineva?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Soferul ala e tampit la cap, in Romania nu exista minoritati,etnici, cu toti suntem romani, atat timp cat am cetatenie romaneasca sunt roman indiferent ce erau parintii mei, Romania nu este un stat nazist, facist, patritoismul este o prostie parerea mea, trebuie sa se promoveze valorile nu prejudecati stupide, ala e tigan are note de 10 dar nu il promovam ca suntem patrioti mari il lasam in saracie,trebuie promovata inteleptiunea, gandirea intelectuala, critica nu patritoismul ai vazut ce a facut in europa patriotismul, suntem cu toti primate plecate din africa, cu toti suntem negri in suflet, africa e casa noastra a tuturor

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am observat ca, romanii devin patrioti.
Cum ai observat. Eu am observat că cinci milioane și-au părăsit țara.
Toate posturile tv fac manipulare pozitiva.
Arată-mi un post și o emisiune, să văd asta.