| anonim_4396 a întrebat:

De ce suntem, noi romanii, patrioti?

5 răspunsuri:
| oz a răspuns:

De ce?
Ion Antonescu
Mihai Viteazu
Aurel Vlaicu
Henry Coanda
Traian Vuia
Stefan Cel Mare
Vlad Tepes
Mihai Eminescu
Tudor Arghezi
Constantin Brancusi
Ion Luca Caragiale
George Enescu
Iris
Nichita Stanescu
Gheorghe Zamfir
Victor Babes

| zuly a răspuns:

Dar suntem? Atata distrugere si nepasare vedem in jur. Banci rupte prin parcuri, peretii cladirilor mazgaliti cu lucruri care mai de care mai dezgustatoare.manele urland la maxim prin taxiuri, transport in comun, baruri.mormane de gunoaie pe strazi, prin parcuri, in padure, la munte, la mare, oriunde.Cladiri istorice lasate in ruina, chiar foste locuinte ale marilor Romani.si lista se poate lungi foarte mult cu parere de rau.intrebarea mea ar fi : "de ce NU suntem, noi romanii, patrioti? De ce nu isi iubesc romanii tara? De ce isi bat joc de ea?" sad

| stavgiku a răspuns:

Deoarece suntem Romani, patria o avem in singe...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toti sunt patrioti, si alte natiuni au aceasta calitate, unii chiar mai mult ca noi, nu dau exemple sa nu creez discutii.

| patriotii a răspuns:

Avem motive! Uita-te aici! www.patriotii.ro