| T0T a întrebat:

Am observat o întrebare referitoare la "configuratul" iubitei.
Și am găsit asta:
https://www.youtube.com/watch?v=MaTfzYDZG8c

Credeți că în viitor va fi mai avantajos să îți cumperi și să îți configurezi iubita/iubitul după propriile standarde(înainte să o cumperi probabil o să poți să îi alegi și aspectul, gen ca în jocuri când îți faci un caracter, caracterul, tot, o să ai tot felul de setări etc :)) )? Credeți că oamenii vor prefera această posibilitate decât să aibă un partener real? Luăm în calcul faptul că inteligența artificială se dezvoltă pe zi ce trece și avem roboți care au și trecut testul de deținere a propriei conștiințe:

http://www.dcnews.ro/......80318.html

Oare credeți că oamenii vor mai avea nevoie de oameni într-o societate care merge pe baza roboților(industrie, sentimentalism, plăceri etc)? În situația asta nu văd decât posibilitatea unui număr mult mai mic de oameni care nu vor face nimic altceva decât să lucreze în domeniile științifice pentru a evolua/ avansa și mai mult tehnologia. Unde credeți că se va ajunge în final?

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Nu cred asta. Un robot poate fi perfect la infatisare, poate fi programat sa se comporte intr-un anumit fel dar pana la urma va ramane un simplu robot. Indiferent cat va evolua tehnologia, cel putin eu nu imi doresc un robot, prefer un om cu toate defectele lui.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De acum sant oameni care isi aleg papusi realistice cu care fac sex, imitatii umane fara sa iti dai seama de la distanta ca e fara suflet. In viitor se vor inmulti cazurile cu robotii sa aiba legatura cu rasa umana pentru ca lumea minte, inseala si se cearta. Cu un robot te intelegi mai bine, vine setat din fabrica si sigur ca ofera mai multe decat o femeie/barbat care ii mai sare tandara cateodata.

| WaterDrop a răspuns:

Cu siguranta daca vrei sa ramai cu cat mai multi bani in buzunar, liniste la cap si poti trece peste ideea ca nu este reala.

Si da, mergem in directia unei societati in care daca nu se descopera alte planete locuibile/exploatabile, va trebuii redusa populatia.