| Mipasususuyamyamyam a întrebat:

Am probleme cu circulatia sangelui daca imi e frig mereu chiar si vara cand dau de putina umbra? Tremur vizibil

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu cu circulația, ci cu tiroida.

| Mipasususuyamyamyam explică (pentru sadrian46):

De la tiroida nu ar trebui sa am probleme cu greutatea?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar de gros, te imbraci gros?

| Mipasususuyamyamyam explică (pentru DoarBogdan):

Da

| DoarBogdan a răspuns (pentru Mipasususuyamyamyam):

"Hipotiroidismul, spre deosebire de hipertiroidism, reprezinta incapacitatea tiroidei de a produce hormoni tiroidieni. Simptomele asociate hipotiroidismul sunt oboseala, stari de depresie, dureri musculare sau ale articulatiilor, par si piele uscate, cresterea in greutate, crampe musculare, sensibilitate la FRIG, constipatie sau bradicardie (scaderea pulsului)."

| RKBlue a răspuns:

Cel mai bine e sa discuti cu un medic.
Poate fi o problema cu circulatia, dar la fel de bine poate fi o alta problema.