| silvia3333 a întrebat:

Pai am si eu o problema...mereu am avut mainile si picioarele reci si transpirate, ori ca era iarna, ori ca era vara. Nu stiu prea bine care e motivul, decat ca este de la circulatia sangelui, desi nici de asta nu sunt sigura. Ce ar trebui sa faca pentru a nu mai fi asa. Va rog ajutati-ma. puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JackandJones a răspuns:

Buna Silvia! Si eu am acelasi lucru si am inteles ca e de la proasta circulatie a sangelui, in fine problema este ca nu esti vitaminizata bine.eu am incercat si cu vitamine dar tot n-am reusit deoarece organismul meu nu asimiliaza bine vitaminele...Stiu ca nu ti-am fost de mare ajutor dar poti incerca cu vitamine poate la tine ţine

5 răspunsuri:
| alexandraalis a răspuns:

Poti lua ginkgo biloba, 2 capsule pe zi si sportul imbunatateste circulatia periferica, iar pentru transpiratia mainilor si picioarelor, exista la farmacie un preparat, intreaba farmacista.
Desi nu cred ca vei scapa de transpiratia mainilor si picioarelor daca esti o persoana emotiva.

| AndraNicoleta a răspuns:

Mananca sfecla rosie.
Si eu am aceesi problema, dar nu e ceva grav.

| mafaldaaa a răspuns:

Aceasta transpiratie excesiva se numeste hiperhidroza. Pentru mai multe detalii, uita-te aici: http://www.sfatulmedicului.ro/......esiva_1412
Sanatate!
Funda? :-)

| Elena_Cristina_1992_UNpL a răspuns (pentru mafaldaaa):

La ce specialist se poate merge pentru aceasta problema?

| Teoltis_Cristinel_1965 a răspuns:

Ce tratament pot urma am picioarele reci