| IsabelaIssa a întrebat:

Am probleme cu laptopul de ceva vreme, virusi evident, dar nu stiu singura cum sa ii scot. Am avut AVAST dar nu m-a ajutat la nimic, acum am NORTON, care gaseste cat de cat cativa dar cand deschid laptopul imi apar 8 erori din windous, iar camera web nu mai merge, la fel cu eroare de windows 32/qcap. dll, ceva de genul. m-a sfatuit cineva sa folosesc karspersky, nu am incercat inca, dar pentru cei ce se pricep, se poate rezolva cu vreun antivirus fara sa fiu nevoita sa ma duc la un centru de calculatoare? web-ul nu il pot instala din nou cu cd deoarece am laptop mic, ( acer ) si nu are loc pentru cd doar pentru stick.

Răspuns Câştigător
| laptopnews a răspuns:

Da, se poate si fara sa-l duci la un centru de calculatoare. Incearca sa elimini orice antivirus existent si sa instalezi un kaspersky sau un bitdefender. Ii dai mai multe scanari consecutive si il setezi sa repare ce gaseste infectat. Daca windows-ul nu este foarte afectat, sunt mari sanse sa scapi de virus fara sa reinstalezi windows-ul. Cat despre drivere, le gasesti pe pagina producatorului si le reinstalezi. Multa bafta!

3 răspunsuri:
| IsabelaIssa explică:

Multumesc tuturor pentru ajutor, sper sa imi fie de folos sfaturile voastre. O zi buna si astept in continuare raspunsurile voastre

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Pai formateaza`l

| onofrei89 a răspuns:

De ce nu iti reinstalezi windowsu? Iar driverele pentru web si celelante le poti copia de aici:http://www.nodevice.com/free_downloads.html.