| M3taX a întrebat:

Dati-mi si mie un antivirus bun in afara de Avast, AVG, Avira, NOD32, ESET Smart Security, Norton, Karspersky.

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ce ai enumerat mai sus sunt cei mai eficienți, că bun nu îi nici unul din lumea asta, deoarece nu îti poate garanta real 100% protecție=> nu există windows ne virusat sau ne tranzitat de viruși de unde îi și scăderea performanțelor în timp(una din cauze), dar ar fi unu oppen source și anume ClamTK, care deși este nativ Linux(pentru a menaja userii de windows de malware eu îl folosesc pe post de scanner, că linux e imun la virușii de windows(nu deschide exe)) funcționează și pe windows.Succes

| M3taX explică (pentru DeyCj):

Stiu ca aceia enumerati sunt cei mai buni, de asta i-am si pus acolo. Pentru ca i-am incercat pe toti si vreau unu mai bun big grin laughing.

| DeyCj a răspuns (pentru M3taX):

Deocamdată nu este unul mai eficient decât avira și kaspersky că cel mai bun garantat nu există

| peste2009 a răspuns:

Eu zic sa folosesti BitDefender (free/pay) este destul de bun! Te scapa de orice! Fundabig grin

| M3taX explică (pentru peste2009):

Dar iti da trial sau full? Eo vreau unu full daca stii smug

| peste2009 a răspuns (pentru M3taX):

Daca descarci bitdefender free nu iti da trial, iti da o versiune mai slabuta dar eu o folosesc si ma ajuta foarte mult!

| M3taX explică (pentru peste2009):

Nu conteaza cat de slabut e! Conteaza sa am un antivirus laughing. Am avast si in cateva zile se termina trialu sad.

| JockerStoica a răspuns:

Antivirusul Panda este increidibil de Bun!