| Ionut01 a întrebat:

cum iti dai seama cat consuma un motor de masina, scuter etc si cum se calculeaza cat consuma la suta
?

Răspuns Câştigător
| Ormus2 a răspuns:

Salut raspunsul este destul de simplu daca vrei sa vezi cat iti consuma scuterul de exemlu iti faci plinul la rezervorul de benzina full dupa care resetezi contorul de la kilometrajul zilnic la 0 (daca are) daca nu iti notezi kilometrii dupa care circuli cu scuterul pana faci 100 de km dupa care mergi si iti faci plinul iar si te uiți câți litri ai alimentat până să fie plin rezervorul plin Difrența aceea este consumul scuterului la o sută de km

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci plinul pana da pe-afara din rezervor, apoi faci o suta de kilometri pe autostrada, si dupa aia mai faci plinul odata, si vezi cat a consumat... la mintea cocosului, ce naiba!

| Cristi75 a răspuns:

Stai mai omule asa una este sa mergi cu masina/scuterul in afara localitatii si alta este sa mergi la 8 prin Bucuresti.
Poti avea pe masina ceva de consum instantaneu dar nu da mare informatie.Eu cind am facut consumul masinii am facut asa la iesire din buc am umplu rezervorul full am fost pina la Pietesti si inapoi viteza de croaziera 80-100 si am facut iar plinul la ac pompa si gata.Tu vrei ceva in genul contorului de apa dar corelat si cu Km parcursi