| alle529 a întrebat:

daca vreti raspundeti daca nu nu (am pus`o doar de plictiseala)voi de cate ori pe an mergeti la spovedit?hee heeSi cand mergeti ii spuneti parintelui toate pacatele?oh go onhappy

15 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Odata pe an happyAr trebui sa ma duc mai des, dar din pacate nu prea o fac straight face

Stefan
| Stefan a răspuns:

Am sa fac ogluma, apai ce sa caut eu la biserica? Se ducea soacramea, ca avea pacate multe, apai, no, de asta o strans-o Dumnezeu, s-a traiesc si eu bine cu nevasta.

| Leea1234 a răspuns:

Pe an?
eu in 25 am fost de 4 ori cred!
rusine mie!
dar cand am fost am spus TOT!
ba nu, odata am mintit, dar la urmatorea spovedanie am recunoscut! sper ca dumnezeu sa-mi inteleaga motivele, si sa ma ierte!
dar nu mai fac!

| Psihoyounger a răspuns:

Merg in fiecare post mare. Chiar azi am fost.tongue

Psihoyounger

| www a răspuns:

Niciodata nu m-am spovedit.

| alle529 explică:

[Psihoyounger] iti zici toate pacatele?

| alle529 explică:

[abis] tu cati ani ai? si chiar nu mergi niciodata?:O

| alle529 explică:

[abis] numa te-am intrebat, sincera sa fiu daca ma duc si eu o data pe anhee heenu prea ma duc, da is de acord in totalitate cu [pijamale07] happy

| YLLL a răspuns:

Da, chiar maine ma duclaughing
[e a3a oara]
si da, ii spun toate pacatele daca nu uit vreunu:big grin

| abis a răspuns:

Nu merg niciodata. happy

| abis a răspuns:

Alle529, sunt major, vaccinat, cu facultatea facuta... Nu sunt un pustan. Si da, nu merg niciodata la spovedanie, de ce m-as duce?

| lili_1880 a răspuns:

Hmm thinking
eu nu prea am inteles niciodata treaba asta cu spoveditul. (desi am fost si eu de cateva ori)
pana la urma, preotul nu e mai mult decat un simplu om ca si noi. si atata timp cat mie imi pare sincer rau pentru pacatele pe care le-am facut si ma rog sa mi fie iertate, acasa la mine sau oriunde altundeva, eu cred ca Dumnezeu ma aude si de acolo si nu prea vad de ce ar fi nevoie sa spun toate astea unei alte persoane ca Dumnezeu sa ma ierte thinking

| autoboy a răspuns:

Celui mai bun prieten/prietena ar trebui sa ii impartasesti "pacatele" tale! E mai bine decat unui strain! parerea mea...

| ancutzasweet a răspuns:

Pai cam da...toate.da sa-ti dau un exemplu... spun am injurat nu spun cum ce si pe cine...am intretinut rel. sexuale nu k cati sau unde si cand si cum...laughing) bine nu e cazu dar am dat doar un exemplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor, care vreti sa va spovediti, va stau la dispozitie, numai sa nu mintiti caci altfel nu va pot ierta pacatele. laughing