| neanicu a întrebat:

Am un nou mobil cu cartela Orange PrePay de 5 Euro. Am incercat sa trimit SMS-uri in reteaua Vodafone, dar NU merge defel! De sunat/apelat e OK in orice retea ...insa SMS -ul nu merge (desi am credit suficient) spre Vodafone! Ce poate fi? Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| antonia09 a răspuns:

Suna la Orange sa vezi ce problema are cartela ta Prepay.

| AdrianaSava a răspuns:

Trebuie sa verifi setarile de la mesaje, e un cod la centrul de mesaje. codul trebuie sa fie +40744946000. dupa ce il schimbi incearca sa trimiti un sms si vezi daca merge. daca nu merge ramane varianta sa suni la relatii clienti 444.