| kidu_2842 a întrebat:

Am un prieten...si nu stiu cum sa intru in discutie cu mama ca sa vb despre el si sa ii spun ca de curand mi-am facut un iubit! Care puteti sa-mi da-ti un sfat? sad

Răspuns Câştigător
| kamydana a răspuns:

Intr-o zi in care mama ta e in toane bune ii spui:"Mami stii...as avea ceva important sa iti spun, dar inainte promite-mi ca imi vei asculta decizia pana la capat si ma vei ajuta sa o rezolv" dupa ce vei vedea ca mama ta vrea sa te ajute atunci te vei pune sa ii spui"Mami ...eu am un prieten sper sa nu ma certi", atunci ea cu siguranta te va intelege (bineinteles nu trebuie sa zici cuvintele mele dar daca vrei poti) o mica atentie tu trebuie sa fi sigura ca vrei sa ii spui ceva.

4 răspunsuri:
| arrriadna a răspuns:

Sal. Pai ii povestesti despre el si ii zici ca iti place ffff tare si ca tu crezi ca el ar fi potrivit sa iti fie iubit si ii cei si ei parerea. O sa ai de raspuns la muuulte intrebari si concluzia va fi ca "parca nu e asa potrivit" si tu zici ca totusi ii vei acorda o sansa tipului, ca sunt sentimentele tale la mijloc si nu vrei sa treci peste si ca ai nevoie de sprijinul ei (al mamei) moral...

| kamydana a răspuns:

Merci ca mi-ai dat raspunsul castigator mie.

| MickeyAndryyy a răspuns:

Poi ar trebui sa fii majora nu? Daca esti nu o sa fie o problema poti sa ii spui pur si simplu cum v-ati intalnit si cat de dragut si cat iti place o sa inteleaga!

| kidu_2842 explică:

Multumesc mult de sfaturi o sa le aplic! Sper sa dea roade!