| AliaIoana a întrebat:

Sunt Alia şi vreau să vă cer un sfat... Deci:
Am 16 ani, şi de curând, mi-am făcut un iubit, are 17 ani, îl ştiam de la fosta mea scoală şi am început să vorbim. Am fost foarte fericită când ma întrebat dacă vreau sa fim împreună.
Faza e că eu sunt o fire mai ruşinoasă de fel... Am hotărât să ne întâlnim luni după şcoală şi am emoţii când mă gândesc că o sa ne vedem faţă in faţă! El fiind PRIMUL MEU IUBIT...
El mi-a spus că vrea într-o zi să mergem să ma prezinte părinţilor lui, şi mi-a mai spus că a zis mama lui să aibă grijă de mine că sunt o fată frumoasă. Deci e ceva serios. Dar ruşinea mea laughing Și primul sărut, e pe drum laughing
Da! Și încă ceva: Aş dori să-i spun şi mamei că vorbesc cu un băiat dar nu ştiu cum... Nu am vorbit niciodata cu ea despre aşa ceva şi chiar nu ştiu cum să-i zic. Nu e aşa deschisă in astfel de subiecte. Dar totuşi e un baiat de varsta mea şi eu zic că sunt destul mare pentru un prieten. Adică pe bune acum, nu mai am 5 ani cum auzi unele fete că "Am 11 ani şi un iubit de 20"
Aştept sfaturi de la voi, dar nu vreau să-mi spuneţi să ma gândesc la şcoală că din acest punct de vedere nici nu se pune problema! Vă pup şi vă mulţumesc!
FUNDĂĂ!

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Buna,

Te sfatuiesc sa nu-i spui inca mamei tale, mai asteapta macar cateva saptamani sa vezi cum decurge relatia.
Nu as numi neparat ceva serios, cand eram de varsta ta, am primit de multe ori replica asta cu mama, insa dupa o luna ne desparteam laughing

Bine, nu incerc sa te bag la idei, ci doar iti dau un sfat si-mi mai amintesc si eu de vremurile cand eram mai tinerica laughing.

Acum, in legatura cu primul sarut, sa nu-ti fie rusine pentru ca totul vine de la sine! Esti timida, e ok. Multi baieti apreciaza asta la inceput, poti chiar sa-i spui ca esti un pic rusinoasa.

Iar in legatura cu mama ta o poti "pregati" pentru inceput spunandu-i ca te intelegi bine cu un baiat, ca vorbiti, apoi ii poti spune ca sunteti impreuna. Eu asa am facut cu mama, eram voluntara cu el la un proiect si ii povesteam mereu mamei despre ce mai faceam noi si cat de bine ma intelegeam cu el, apoi i-am spus ca suntem impreuna. Tu decizi!

Succes! Si fara emotii ( prea mari ). O sa fie bine si frumos!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa-i spui mamei tale!

| corbulalbrosu a răspuns:

Incercarea moarte n-are, zice-se intr-o veche cugetare. Deci trebuie sa incerci, fie ce-o fi. Mult succes!

| mihai69 a răspuns:

Spune-i și gata. Se va bucura pentru tine, dacă nu e din veacul trecut sau vreo bigotă.

| Anonimplaygirlls a răspuns:

Aceeași problemă am și ei, cand le aud pe alte fete că vb cu mama lor de iubiti. Tot așa nu as vedea o deschisa in acest subiect. Mai aștepta vezi ce se întâmplă și pe urmă ii zici mai in gluma mai in serios. Tu știi cum să o iei.succes