| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon Samsung si o tableta Samsung, incarcatoarele arata la fel numai ca pe cel de la telefon scrie Fast Charging Adaptor.Pot sa il folosesc pe acesta pentru tableta sau pe cel pentru tableta pentru telefon? Se intampla ceva cu bateria? Se deterioreaza? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Nu amesteca incarcatoarele decat in caz de nevoie! Tensiunea de iesire este diferita intre incarcatorul telefonului si cel al tabletei si vei avea probleme cu bateria.
Repet, in caz de nevoie, o data la X luni daca ai uitat acasa unul dintre incarcatoare il poti folosi linistit pe celalalt, dar nu fa asta zilnic!

1 răspuns:
| Yukinachan a răspuns:

Din cate stiu eu, nu.
Eu folosesc la tableta si telefon acelasi incarcator de un an, ele fiind marci diferite, si nu a patit nimic.Totusi cred ca daca nu e incarcatorul original al produsului, acestuia i se descarca mai repede bateria.Iti sugerez sa mergi la un magazin de telefoane si sa intrebi happy sa fii sigur.