| alexandradlr a întrebat:

Am vazut la o știre ca alimentele din Spania sunt mai calitative decât cele din România. De exemplu o ciocolata are mai multa cacao în Spania decât în România, fiind de la aceeași firmă. Cum comentați voi asta?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Standardele de calitate - fiecare tara are propriile legi in privinta asta. De ex in uk produsele care vin din china sant foarte bune in schimb in ro sant proaste, si in Spania multe chestii chinezesti sant mai slabe calitativ fata de uk

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cantitatea de cacao este specificată pe ambalaj și respectată.

| Nirvanaaa a răspuns:

Produsele comercializate în zona estica sunt mai slab calitative. Noi suntem în estul Europei.

| Together a răspuns:

Am mai auzit parerea asta, ca produsele din tarile mai dezvoltate ar fi mai bune, gen fast food acolo.

Parerea mea e ca sunt suficient de bune si aici.

In privinta ciocolatei, cantitatea de cacao nu imi spune cat de buna e, primul gand ar fi sa compar cantitatea medie de cacao folosita in ciocolate acolo, poate in cultura lor e mai apreciata ciocolata cu mai multa cacao.