| SadSoul0 a întrebat:

Am vazut undeva o cantareata si fanii ei o tot apreciaza ca i-a salvat cu cuvintele ei.Prin ce anume credeti ca i-a salvat? Oare ce le-a fi spus atat de special?

1 răspuns:
| PersonajFictiv a răspuns:

Cuvintele pot sa distruga sau sa vindece, au omoarat multi oameni si au salvat pe altii, depinde in ce mod sunt folosite.
Cuvintele pot fii mana de ajutor care sa te ridice de jos sau pumnul care sa te faca sa ramai acolo.
E usor sa nu-ti pese de ceea ce cred oamenii care nu conteaza pentru tine, dar se complica treaba cand cei dragi sunt implicati.
Raspunsul la intrebarea ta e ca...probabil acea cantareata le-a dat speranta, putere sa lupte, etc simtandu-se intelesi, ca nu doar ei trec prin asta, le-a dat motive sa nu se dea batuti.

Sau poate doar a facut un transplant de vreun organ...gen "ia tu partea asta, iau eu capu" sau ..asta e din alta melodie thinking

Eh, o seara buna big grin