| MsGringer a întrebat:

Anotimpul preferat, film/serial preferat, culoare preferata, post TV preferat, post radio preferat, tara preferata, melodie preferata, cantaret/cantareata preferata, oras din Romania preferat, citat preferat, carte preferata?
Ce ai raspunde?thinking

Răspuns Câştigător
| Alexandru a răspuns:

Toamna

Enemy at the Gates

Albastru

Discovery World

Europa Fm

Romania

Bwo- Sunshine in the rain

Freddy Mercury

Brasov

"Ce nu te ucide, te face mai puternic "

Shogun

Si...cam asta a fost!

6 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Anotimp preferat-iarna. e minunat sa te joci in zapada.sa faci bulgari.sa bei o ciocolata calda sa iti infierbinte trupul inghetat.
Serial preferat-2 barbati si jumate. e cel mai comic serial de acum. dar din trecut as alege Passions.
Culoare preferata-alb.imi place la nebunie sa ma imbrac tot in alb
Post TV preferat.prima tv
Melodie preferata-vescan-liber sa aleg si ombladon-egali din nastere.si Tony-Thu feat. Ramoness - Langa tine
Cantaret preferat-Nane-sunt inebunit dupa melodiile lui.
Oras din Romania preferat.as prefera Iasi din toate
Citat preferat-Singura modalitate de a te elibera de ispita este sa-i cedezi. Oscar Wilde
Carti preferate sunt multe. mi-e greu sa aleg dar din toate o aleg pe Cimitirulul animalelor de Stephen King
tu?

| Aero a răspuns:

- Toate anotimpurile imi plac, imi pare rau, n-am unul preferat. Sunt chiar fericit ca ne "permitem" toate cele 4 anotimpuri. Altii au doar 2 sau mai rau! Doar unul! sad
- Film: am mai multe, dar am crescut cu seria Harry Potter, asadar e mai special pentru mine. Serial: The Big Bang Theory
- culoare preferata: curcubeul big grin, adica vreau sa zic: toate.
- post TV preferat: Ciudat, dar n-am. Nu prea ma mai uit la TV de vreo 3 ani. Foarte rar ma uit pentru meteo, desi nici pentru asta n-am nevoie.
- post radio: EuropaFM
- tara preferata: Irlanda, Marea Britanie, Germania, Austria, Elvetia, SUA, Japonia, Coreea de Sud, culmea n-am fost in niciuna laughing, dar stiu si eu de pe net/wikipedia + altele
- melodie preferata: am sau n-am, nu-mi dau seama
- cantaret/eata pref.: idem melodie pref.
- oras preferat: Pitesti, poate mi-ar placea mai multe. Dar zic si eu orasul in care locuiesc, na...laughing. Bucurestiul nu-mi place. Ma refer doar la peisaj, aspectul fizic... daca e un oras curat
- citate preferate din cartea preferata happy, filmul preferat...

"It is not our abilities that show what we truly are, it is our choices!"
"To the well-organized mind, death is but the next greatest adventure"
"It does not do to dwell on dreams and forget to live!"

| Adelina04 a răspuns:

Anotimpu` preferat e primavara:X Far indoiala. Si putin toamnahappy
Film preferat. Sunt multe. Tot ce e cu Jude Law, John Cusack si Cameron Diaz:X
Culoare: Si astea is multelaughing Albastru, alb, rosu, mov
Post tv? ActionStar ComedyStar CineStarlaughing]
Radio:X Multe. Minisat Targoviste, Radio 21, Kiss fm, Wyl, Magic fm, Europa fm, Radio zu
Mel: Th-Automatic. The Rasmus-In the shadows. Madalina Manole-Tu n-ai avut curaj.
Am sarit peste taralaughing Cred ca Romania in alta n-am fost. Poate mi-ar place sa vad Austria, Franta, SUA
Cantaret? Nu prea am. Dj Project poate
Oras? ahh sunt mai multe : Brasov, Iasi, Suceava, Bacau, Targu Jiu.
Citez:"Prietenia este in primul rand, pacea reciproca si zborul spiritului pe deasupra amanuntelor vulgare":X -Antoine de Saint-Exupery
Carte: Scrisoare de dragoste-Mihail Drumes
Pe aripile vantului-Margaret Mitchell

| MsGringer explică:

Pai eu as zice asa:
Anotimp preferat:Iarna.
Film preferat:Greta:X si mai multe.
Post radio:MagicFm
Tara preferata:Spania:X
Melodie preferata:Miley-When I look at you, The climb
Cantareata preferata:Mandy Moore, Miley Cyrus.
Oras din Romania:Braila(Chiar daca sunt din Bucuresti imi place mai mult Braila)
Citat preferat:"Cateodata daca nu esti sigur de ceva, trebuie sa iti faci curaj sa sari de pe pod si aripile sa-ti creasca pentru a-ti usura aterizarea" (Danielle Steel.)
Carte preferata:Toate cartiele lui Danielle Steel:X

| KiddaBăă a răspuns:

Anotimp preferat - Vara.
Film / serial preferat - Final Destination 3 / Pariu cu viața; 3
Culoare preferată - Verde
Post TV preferat - Animal Planet
Post radio preferat - niciunul.
Țară preferată - Anglia
Melodie preferată : Daughtry - September -> o ador!
Cântăreț / cântăreață preferată - Jamie Woon / Katy B
Oraș din România - Constanța, orașul în care locuiesc
Citat preferat - sunt mai multe : Caută iubirea cu inima, nu cu capul. – Mark Twain; Vom face dragoste în rime îmbrățișate, încrucișate, până când toate nopțile vor fi albe. – Ionuț Caragea; Dragostea este ceața care se formează cu aburii suspinelor. – William Shakespeare.
Carte preferată - Seria Amurg - Stephanie Meyer

Bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-anotimp - toamna fiindcă îmi trezeşte numeroase amintiri şi emoţii;
-film: "K-Pax"; serial: "Two and a Half Men" şi "Fetele Gilmore" datorită replicilor isteţe şi spontane;
-culoare - galben;
-post TV - nu mă uit la TV decât la masă şi atunci urmăresc ştirile, indiferent de canal, sau VH1;
-post radio - Radio Zoni, fiindcă e radio-ul fratelui meu big grin
-ţara preferată - în afară de România, îmi place foarte mult Suedia;
-melodie - Massive Attack - Teardrop;
-cântăreţ - Michael Jackson, de când eram mică l-am adorat;
-oraş din România preferat - Iaşi happy
-citat - "nimic nu e întâmplător";
-carte - "Jurnalul fericirii", de N. Steinhardt.