| Pichakchiu a întrebat:

Ar trebui să fiu deprimata ca nu îmi mai scrie? Pana acum imi dădea zilnic mesaje, acum s-a răcit sad

Răspuns Câştigător
| SociopatuI a răspuns:

S-a plictisit de tine. Cauta-ti altul. El deja a inceput cautarile.

51 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic nu ar trebui sa fii deprimata. Adica depinde ce reprezinta acea persoana pentru tine, nu prea ai cum sa controlezi sentimentele.
Dar tot din deprimare se nasc cele mai frumoase opere literare happy

| SilentRain a răspuns:

Da tu de ce nu-i scrii?

| Mosotti a răspuns:

Pai de ce sa fi deprimata? Nu-ti mai scrie, duca-se dracu, altul la rand. Nu te mai place inseamna.
Cauta unul care te place ca-s gramada, si pe care sa-l placi si tu mult.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Orice ar reprezenta ala pentru ea, n-are sens sa fie deprimata pentru un prost care nu o place. Sa caute altul care o place, si asta e, sunt destui, nu se termina lumea la asta, ce naiba!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai poate este mai bine asa. Este normal sa te simti deprimata, dar... trebuie sa iti revii si sa intelegi ca tu esti cea mai importanta persoana.

| Mosotti a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu e normal sa fie deprimata ca unul nu ii mai scrie, cand sunt n altii care o pot place si pe care ea sa-i placa.
Esti deprimat cand s-a intamplat ceva naso si greu sau deloc poti sa rezolvi problema, nu cand o poti rezolva foarte rapid, adica sa gaseasca pe altul.

Eu nu ii inteleg pe astia care casuna asa in prostie pe cineva ca si cum ala sau aia e singurul din lume cu care ar putea fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Corect, corect. Problema e ca unii au un șarm aparte. Te fac sa te atasezi de ei, pe urma iti dau papucii. Te fac sa suferi

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Mosotti):

Asa este. Dar ca om... ca moment, si avand in vedere ca multa lume face asta, este oarecum normal sa se simta asa acum. Atunci cand treci printr-un moment greu, logica nu se mai aplica, si raman doar sentimentele.

| Mosotti a răspuns (pentru DoarBogdan):

Pai avem cap sa mai si gandim, ca daca gandim, o sa ne fie mai bine, tu nu vezi ca ea gandeste f bine? Altfel nu ne-ar mai fi intrebat daca e normal sau nu sa fie deprimata in aceasta situatie.

Si daca constientizeaza ca nu e normal, nu o sa mai fie deprimata, sau va trece repede.
Stiind ca poate gasi oricand pe altul cum am zis eu, adica cand stie ca problema e usor rezolvabila.
Ca asta mai trebuie sa realizeze, si gata treaba.

Nu suferi pentru ceva ce poti avea cu usurinta la loc.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Multi au sarm aparte, nu e doar unul, si daca constientizam ca multi au sarm, se inlocuieste repede unul cu altul si nu e problema.

Ti se pare tie ca are un sarm aparte si altul n-are, dar daca nu exista ala, gaseai altul si ziceai de ala ca are sarm aparte, si tot asa. Te poti atasa de altul care e poate mai okey ca celalalt.
Si in plus nu te atasezi de oricine asa doar ca zice doua vorbe frumoase si o gluma. Te atasezi dupa mai mult timp, cand te vezi real cu acela, etc.

Majoritatea-s la fel de fapt la inceput, se poarta frumos, zic glume si asa mai departe, sunt prietenosi, haiosi, nu e asa mare diferenta intre ei sa stii.

| LoveSleep a răspuns:

Scrie-i tu, sau ramai cu depresia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt barbati, da-l dracu.

| Pichakchiu explică (pentru Mosotti):

Multumesc

| Pichakchiu explică (pentru SilentRain):

Eu i-am scris alateri seară, dar nu a fost o conversație cine stie ce, 2-3 cuvinte, nu avea chef. L-am lăsat asa, el nu mi-a mai dat

| Pichakchiu explică (pentru anonim_4396):

Fix asta a făcut! Mi-a vorbit frumos, mi-a vorbit mult, zilnic de o lună de zile, iar acum... a dispărut și... Eu i-am zis ca nu vreau relatie, dar tot ma doare sufletul

| Pichakchiu explică (pentru Mosotti):

Asa este! Dar trebuie timp ca să îl uit. Plus că dacă mă ia din nou, cu mesajele, o sa ma abțin cu greu să nu ii raspund pentru că acum sufăr și nu o să uit

| Pichakchiu explică (pentru DoarBogdan):

Mersi sad

| Pichakchiu explică (pentru Mosotti):

Asta le ziceam si eu cunoștințelor când le vedeam ca suferă rau! Dar când m-a lovit și pe mine Cupidon, nu am putut să îmi aplic propriile sfaturi... crying((

| Pichakchiu explică (pentru anonim_4396):

Nu mai bine să nu existe deprimarea?

| Pichakchiu explică (pentru Mosotti):

Mda, dar nu înțeleg! Daca m-a cautat atâta timp, acum ce are? Adică, mi-a vorbit frumos, acum nu, inseamna ca e un prefăcut. M-a făcut să mă atașez de el, iar acum probabil asteapta sa il caut eu.

| Pichakchiu explică (pentru anonim_4396):

Și practic?

| Pichakchiu explică (pentru DoarBogdan):

Au rămas doar sentimentele, mi-a sfasiat inima si a plecat, dar e ok laughing

| Pichakchiu explică (pentru LoveSleep):

Altă varianta

| Pichakchiu explică (pentru Mosotti):

Eu doar cu el vorbeam, sincer. El poate mai are si altele si nu suferă ca mine. Eu sunt una din 100. De aia astept sa imi scrie, nu am pe altcineva

| Pichakchiu explică (pentru anonim_4396):

Sa se duca ca stie drumul

| RAY a răspuns:

Tu nu intelegi ca nu exista prieteni intre noi si voi si bine a facut, bravo lui

| Pichakchiu explică (pentru RAY):

Bravo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Pichakchiu):

Practic ar trebui tu sa decizi ce vrei sa faci mai departe.
Sa mai suferi dupa el.
Sa n-o mai faci
Etc

| RAY a răspuns (pentru Pichakchiu):

Asta nu înseamnă ca sunt obsedați sexual si vrem doar sex, dar vrem o iubita, relatie, nu doar asa discuții care nu duc la nimic, stiu ca va plac catelusi dar si ei au sentimente

| Pichakchiu explică (pentru RAY):

Cățeluși? happy