| Pichakchiu a întrebat:

Ar trebui să fiu deprimata ca nu îmi mai scrie? Pana acum imi dădea zilnic mesaje, acum s-a răcit sad

Răspuns Câştigător
| SociopatuI a răspuns:

S-a plictisit de tine. Cauta-ti altul. El deja a inceput cautarile.

51 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu nu intelegi ca nu exista prieteni intre noi si voi si bine a facut, bravo lui

| Pichakchiu explică (pentru RAY):

Bravo

| RAY a răspuns (pentru Pichakchiu):

Asta nu înseamnă ca sunt obsedați sexual si vrem doar sex, dar vrem o iubita, relatie, nu doar asa discuții care nu duc la nimic, stiu ca va plac catelusi dar si ei au sentimente

| Pichakchiu explică (pentru RAY):

Cățeluși? happy

| RAY a răspuns (pentru Pichakchiu):

Da,fata,cățeluși = tipi prosti care va iubesc si sunt dupa voj

| Pichakchiu explică (pentru RAY):

Păi da si eu având 15 ani, el 22, nu pot să îi ofer asa ceva. Si poate ca a inteles si nu mă mai cauta, dar tot îmi pare rău, imi lipseste, dar o sa imi treaca. E doar o joacă ce s-a întâmplat, si poate ce se va mai intampla pentru că, sa fim seriosi, o relatie constă în multe, si nu pot sa ii ofer eu tot ce are el nevoie, mai ales că peste 3 ani, el ma poate uita, sau alege pe alta. Asta e!

| Pichakchiu explică (pentru RAY):

Bine fată. Nu sunt prosti

| RAY a răspuns (pentru Pichakchiu):

Pedofilie

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai poate este mai bine asa. Este normal sa te simti deprimata, dar... trebuie sa iti revii si sa intelegi ca tu esti cea mai importanta persoana.

| Mosotti a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu e normal sa fie deprimata ca unul nu ii mai scrie, cand sunt n altii care o pot place si pe care ea sa-i placa.
Esti deprimat cand s-a intamplat ceva naso si greu sau deloc poti sa rezolvi problema, nu cand o poti rezolva foarte rapid, adica sa gaseasca pe altul.

Eu nu ii inteleg pe astia care casuna asa in prostie pe cineva ca si cum ala sau aia e singurul din lume cu care ar putea fi.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Mosotti):

Asa este. Dar ca om... ca moment, si avand in vedere ca multa lume face asta, este oarecum normal sa se simta asa acum. Atunci cand treci printr-un moment greu, logica nu se mai aplica, si raman doar sentimentele.

| Mosotti a răspuns (pentru DoarBogdan):

Pai avem cap sa mai si gandim, ca daca gandim, o sa ne fie mai bine, tu nu vezi ca ea gandeste f bine? Altfel nu ne-ar mai fi intrebat daca e normal sau nu sa fie deprimata in aceasta situatie.

Si daca constientizeaza ca nu e normal, nu o sa mai fie deprimata, sau va trece repede.
Stiind ca poate gasi oricand pe altul cum am zis eu, adica cand stie ca problema e usor rezolvabila.
Ca asta mai trebuie sa realizeze, si gata treaba.

Nu suferi pentru ceva ce poti avea cu usurinta la loc.

| Pichakchiu explică (pentru Mosotti):

Asa este! Dar trebuie timp ca să îl uit. Plus că dacă mă ia din nou, cu mesajele, o sa ma abțin cu greu să nu ii raspund pentru că acum sufăr și nu o să uit

| Pichakchiu explică (pentru DoarBogdan):

Mersi sad

| Pichakchiu explică (pentru DoarBogdan):

Au rămas doar sentimentele, mi-a sfasiat inima si a plecat, dar e ok laughing

| Mosotti a răspuns (pentru Pichakchiu):

Pai daca esti fata desteapta il vei bloca ca sa nu poata sa se joace cu tine sa-ti mai scrie! Asa ca depinde de inteligenta ta ce si cum, ca daca esti fraiera si il lasi sa-si bata joc cand vrea, esti de vina.

Mie mi s-a intamplat de multe ori ca cineva sa-mi vb frumos mai multe luni de zile, nu o luna, si apoi sa aflu ca era un om de prost caracter, si n-am avut nimic, aia e, mergem inainte, altul la rand.
Ca mi-a parut rau, era normal, dar atat.

Deci tu ai o sensibilitate la psihic acolo, ai intrebat f bine daca e normal sa fi deprimata sa nu! Deci te duce mintea.
Si solutia e sa eviti astfel de momente.

| Mosotti a răspuns:

Pai de ce sa fi deprimata? Nu-ti mai scrie, duca-se dracu, altul la rand. Nu te mai place inseamna.
Cauta unul care te place ca-s gramada, si pe care sa-l placi si tu mult.

| Pichakchiu explică (pentru Mosotti):

Asta le ziceam si eu cunoștințelor când le vedeam ca suferă rau! Dar când m-a lovit și pe mine Cupidon, nu am putut să îmi aplic propriile sfaturi... crying((

| Mosotti a răspuns (pentru Pichakchiu):

Pai ai zis ca nu vrei relatie cu el, ce cupidon?

Eu am putut sa-mi aplic sfaturile si mie pentru ca s-a intamplat sa am psihicul mai tare pe partea asta de relatii cu oamenii, dar tu esti asa cum am zis, mai sensibila, si normal ca nu ai putut sa-ti aplici sfaturile.

Eu cred ca tu l-ai si vazut in poza, asa-i? Nu cumva te-a atras f tare figura lui?

| Pichakchiu explică (pentru Mosotti):

Decat in poze l-am văzut, nu realitate, nu face time, da, este drăguț. Dar m-a obișnuit să vorbim, si acum face pe suparatul. Dar nu ii mai dau curs pentru ca stiu ca el vrea o relatie.

| Mosotti a răspuns (pentru Pichakchiu):

E clar, intai te-ai indrag de fizic cum e si normal, si apoi ca ti-a vorbit conteaza pe locul 2, ca daca-ti vorbea unu frumos si nu te atragea deloc fizic, te si plictisea si il dadeai dracu repede! Asa ca aia e, nu esti tu de vina, asta clar, insa asta e.
Tu plangi dupa fizicul lui de fapt dar nu ti-ai dat seama.

Ce ramane de facut e cum am zis, sa il blochezi sa nu se poata juca cu tine, asta e cel mai inteligent lucru pe care-l vei face daca vrei, asta daca asta are de gand, ca poate nu are asta de gand, nu o sa-ti mai scrie si pace.
Sau iti va scrie cand va ramane pe dinafara cu altele.

Exact cum am sfatuit pe diversi, situatia era ca parteneru isi batea joc de ei si apoi venea sa convinga ca se schimba, si astia aveau slabiciunea sa se moaie cand ala venea cu explicatii.
Si le-am zis "NU da voie sa mai iti zica ceva niciodata, evita complet contactul, nu stai la discutii", si asa s-a rezolvat!

Au facut asa ca nu se prindeau care e spilul, cand au constientizat, au aplicat ce le-am zis si a mers.
Ei credeau ca si daca vine ala, ei nu se lasa muiati, dar se lasau fara sa vrea.
E f periculoasa treaba.

| Pichakchiu explică (pentru Mosotti):

Nu te gândi că arata cine stie cum, e un baiat înalt, de 22 ani, eu 15, care e slab, nu are vreo masa musculara sau ceva de genul, e muncitor in Spania, pe tir... deci... Nu stiu, m-am atasat eu de el. Dar dacă îmi mai scrie, ma uit sa Vad ce zice si poate ii raspund doar ca Prietenii, nu o mai lălăi cu el la discuții deep

| Mosotti a răspuns (pentru Pichakchiu):

Nu e vb de masa musculara, te-a atras figura, arata cat de cat atractiv, n-am zis ca arata de nota 10, dar te-a atras.

Si nu conteaza nici ca e sofer de tir, poate fi si orice, daca era om si arata cat de cat, stia sa scrie si sa se comporte, ajunge.

Da, te poti uita ce scrie. Doar sa nu cazi iar in capcana, ai mare grija.

| Pichakchiu explică (pentru Mosotti):

Nu o să cad! O să revin daca se mai întâmplă ceva! Sper sa-mi mai dai sfaturi, mersi happy

| Mosotti a răspuns (pentru Pichakchiu):

Iti dau daca pot, daca zici ca n-o sa cazi, e bine, insa deja ai cam cazut dupa cum tot tu spui ca te-a durut.

| LoveSleep a răspuns:

Scrie-i tu, sau ramai cu depresia.

| SilentRain a răspuns:

Da tu de ce nu-i scrii?

| Pichakchiu explică (pentru SilentRain):

Eu i-am scris alateri seară, dar nu a fost o conversație cine stie ce, 2-3 cuvinte, nu avea chef. L-am lăsat asa, el nu mi-a mai dat

| Emma30555 a răspuns:

Eu cred ca te simți singura, dacă ar vorbi alt băiat cu tine care sa ți placa, ți ar trece imediat. Ar fi bine dacă ai putea sa ți faci niște prietene, amici cu care sa mai ieși sa mai vorbești

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic nu ar trebui sa fii deprimata. Adica depinde ce reprezinta acea persoana pentru tine, nu prea ai cum sa controlezi sentimentele.
Dar tot din deprimare se nasc cele mai frumoase opere literare happy

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Orice ar reprezenta ala pentru ea, n-are sens sa fie deprimata pentru un prost care nu o place. Sa caute altul care o place, si asta e, sunt destui, nu se termina lumea la asta, ce naiba!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Corect, corect. Problema e ca unii au un șarm aparte. Te fac sa te atasezi de ei, pe urma iti dau papucii. Te fac sa suferi

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Multi au sarm aparte, nu e doar unul, si daca constientizam ca multi au sarm, se inlocuieste repede unul cu altul si nu e problema.

Ti se pare tie ca are un sarm aparte si altul n-are, dar daca nu exista ala, gaseai altul si ziceai de ala ca are sarm aparte, si tot asa. Te poti atasa de altul care e poate mai okey ca celalalt.
Si in plus nu te atasezi de oricine asa doar ca zice doua vorbe frumoase si o gluma. Te atasezi dupa mai mult timp, cand te vezi real cu acela, etc.

Majoritatea-s la fel de fapt la inceput, se poarta frumos, zic glume si asa mai departe, sunt prietenosi, haiosi, nu e asa mare diferenta intre ei sa stii.

| Pichakchiu explică (pentru Mosotti):

Multumesc

| Pichakchiu explică (pentru anonim_4396):

Fix asta a făcut! Mi-a vorbit frumos, mi-a vorbit mult, zilnic de o lună de zile, iar acum... a dispărut și... Eu i-am zis ca nu vreau relatie, dar tot ma doare sufletul

| Pichakchiu explică (pentru anonim_4396):

Nu mai bine să nu existe deprimarea?

| Pichakchiu explică (pentru Mosotti):

Mda, dar nu înțeleg! Daca m-a cautat atâta timp, acum ce are? Adică, mi-a vorbit frumos, acum nu, inseamna ca e un prefăcut. M-a făcut să mă atașez de el, iar acum probabil asteapta sa il caut eu.

| Pichakchiu explică (pentru anonim_4396):

Și practic?

| Pichakchiu explică (pentru Mosotti):

Eu doar cu el vorbeam, sincer. El poate mai are si altele si nu suferă ca mine. Eu sunt una din 100. De aia astept sa imi scrie, nu am pe altcineva

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pichakchiu):

Practic ar trebui tu sa decizi ce vrei sa faci mai departe.
Sa mai suferi dupa el.
Sa n-o mai faci
Etc

| Mosotti a răspuns (pentru Pichakchiu):

Daca nici relatie nu vrei, de ce sa te doara sufletul dupa o luna?! Si de ce nu l-ai intrebat de ce nu mai scrie? Sa vedem ce zice.

| Mosotti a răspuns (pentru Pichakchiu):

Ce nu intelegi? E f simplu. E o lepra de om care-si bate joc de oameni, ori a gasit pe alta si te-a lasat pe tine pur si simplu, ori e omu sa-si bata joc, cum zici tu, sa asteapta sa-l cauti tu, dupa aia iara...nu mai scrie, si isi bate joc.

Ca un om care e om si daca vroia sa intrerupa, iti spunea sincer ce si cum si aia e.

| Mosotti a răspuns (pentru Pichakchiu):

O sa ai si pe altcineva, decat un idiot, mai bine fara altcineva deocamdata! Nu ai 90 ani sa nu mai ai ocazia sa mai ai pe nimeni.

O sa ai n baieti de o sa zici peste 15 ani "dar fraiera eram atunci...".

Si ai grija sa-l blochezi, sa NU iti mai scrie, asta daca nu vrei sa suferi si mai tare, sa nu zici ca nu stiai.
Ca daca scrie, tu scrii, dupa aia iar isi bate joc, si o ti tot asa, si mai rau iti faci.

| Pichakchiu explică (pentru Mosotti):

Ai dreptate.

| Pichakchiu explică (pentru Mosotti):

Asa e. L-am mai blocat de atatea ori, dar tot l-am deblocat, am nevoie si de cimeva cu care să vorbesc, dar cu asa ceva, mai bine lasa. Vad ca mi-a mai trimis un baiat mesaj care îl are la prieteni pe el, care sunt din aceeași zonă, si ma gandesc ca e pus de el sa ma contacteze, sa vada daca ii raspund

| Mosotti a răspuns (pentru Pichakchiu):

Pai aici depinde de inteligenta ta! Daca-l tot deblochezi te ia si de proasta de nu se poate, cazi de carpa in fata lui si mai rau el, el stie, te imbrobodeste cand vrea si de cate ori vrea.

Da, ala sigur e pus de el, ca n-are cum sa fie asa un altul pur si simplu care nu stia de tine, stie de la el poate.

Tu ar trebui sa eviti orice contact cu cei din anturajul lui, sa cunosti alti oameni.

Ai aici cu cine sa vb, dar problema nu e asta, problema e ca ti-a placut cum arata! Ca unii din noi daca te-am lua pe privat, pe FB sau nu stiu unde, ai sa vezi ca nu asta e problema, ca doar am vorbi cu tine frumos, iti zic eu.
Daca acela nu te atrage si fizic, degeaba, nu te satisface. Tu vrei relatie de fapt.
Ca altfel n-ar conta cine iti vorbeste frumos. Tu vrei un baiat frumos care sa-ti vb frumos, e perfect normal, dar zic doar.

Insa sunt alti 1001 baieti la fel de draguti, poate mai draguti care sunt si oameni seriosi si ar fi bine pentru tine, deci nu e timpul pierdut.
Trebe sa iesi in lume, sa cunosti oameni, te duci pe la petreceri, sa ai contact cu baieti cu fete si vei cunoaste repede pe cineva.

| Pichakchiu explică (pentru Mosotti):

Bine. Mulțumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt barbati, da-l dracu.

| Pichakchiu explică (pentru anonim_4396):

Sa se duca ca stie drumul

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pichakchiu):

Ha,ha.corect.