| anonim_4396 a întrebat:

In primul rand La Multi Ani tuturor! Cunosc un baiat de o perioada destul de lunga de timp, suntem amici, ce-i drept, dar are niste obiceiuri, daca le pot spune asa, care ma deranjeaza. De exemplu, la inceput, cand abia ne cunoscusem imi scria mesaje zilnic, imi dadea intalnire in oras, iar acum daca imi scrie la 2 luni e bine. In vara nu m-a cautat deloc, nici macar nu m-a intrebat ce mai fac. In schimb, are si alte perioade, in care imi scrie zilnic. Nu stiu ce sa cred despre el. Exact in momentul in care imi scade interesul pentru el, atunci imi trimite un mesaj... Poate fi un joc de seductie, ca sa cad la picioarele lui, are si alte fete cu care face la fel, nu inteleg deloc ceea ce face. La un moment dat am inceput sa il caut eu, si cand ne-am intalnit-accidental l-am intrebat de ce asteapta sa il caut eu, sa il rog sa ne vedem, etc, moment in care a trecut la alt subiect. Spuneti-mi ce ar trebui sa fac, sa continui relatia asta de amicitie cu el, sa nu il mai bag deloc in seama, voi ce parere aveti? De unde stiu ca nu mai are si alte fete cu care face acelasi lucru? Va astept cu sfaturi. Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Nu cred ca vrei sa fii "compotul pe care-l mananca in loc de desert" asa ca ar fi bine sa renunti la prietenia cu astfel de persoane.

| NedeaAndrei a răspuns:

Nu il mai baga in seama.Cand un baiat e indiferent cu tine, clar inseamna ca nu e interesat.Si da, probabil ca face si cu alte fete la fel.happy

Răspuns utilizator avertizat
| andreea000111 a răspuns:

Nu fi mai prejos decat el. lasa o sa treaca perioada de timp si nu il cauta si sa nu il suni ca "o disperata" ca el o sa te ia la misto si mai rau lasa-l sa te sune el. bafata. happy

| prettygoodXD a răspuns:

Skumpo :* cunosc si eu canteva " specimente" dintre acestea laughing ei asteapta bagati in seama sa fie in centrul atentiei big grin i-a nu-l mai baga tu insema vreo luna asa ...sa vezi, ca va veni ca un catelus la tine si se va ruga sa ii vorbesti happy