| RoxanaAndreea12 a întrebat:

Buna am aproape 17 ani si doar ce am iesit dintr-o relatie de 1 an si ceva iar am inceput sa vorbesc cu un baiat de 2 saptamani si el doar ce a iesit dintr-o relatie de 1 luna si jumatate am inceput sa ne cunoastem destul de bine imi dadea mesaje chiar daca dormeam imi scria ca " Mult dormi" practic mi-a zis ca ii place de mine si eu i-am zis lui ca il plac toate bune pana acum cateva zile cand a inceput sa nu imi mai scrie si i-am scris eu si se comporta ciudat adica inainte vorbeam de "noi" dar acum mi se pare cam sec sa zic asa inca nu ne-am vazut in realitate el m-a chemat afara dar nu prea am avut eu timp ce credeti ar trebui sa mai insist sa ii scriu sau sa o las balta? Adica eu cand vorbesc cu el nu prea ma gandesc la fostul meu si e o placere sa vorbesc cu el deoarece cred ca as uita mai repede de fostul iubit daca as avea o relatie cu tipul respectiv.
Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| AnaBejenaru a răspuns:

Eu nu cred că a existat vreodată un ''noi''.Nu ai avut contact cu el face to face,nu știi ce fel de persoană este. Faptul că ai vorbit cu el prin mesaje,nu înseamnă că ai avut sau vei avea o relație cu el.
Al doilea lucru,nu poți folosi o persoană pentru a uita o altă persoană,nu este corect.
Eu zic,să nu insiști, cine te vrea te caută, nu trebuie să obligi pe cineva să converseze cu tine.
Încă ești micuță, dar trebuie să înveți să fii demnă, puțină detașare nu strică.Te pup! :*

| RoxanaAndreea12 explică (pentru AnaBejenaru):

Nu a existat "noi" dar vorbisem ca ar putea exista in timp dupa ce il sterg pe fostul de tot si partea cu vazutul ar fi timp sa ne vedem dar probabil ai dreptate ca nu ar trebui sa il stresez si astea

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil are impresia ca nu esti interesata de el si ca-ti bati joc pentru ca n-ai vrut sa iesi cu el. Cheama-l tu pe afara si vezi daca e la fel dupa ce iesiti.

| BlackRose03 a răspuns:

Poate te vedea ca pe o prietena si atat.Cand i-ai spus ca-l placi a inceput sa se comporte ciudat si sa te ignore. Poate n-a vrut sa te raneasca. Daca chiar vrei sa vorbesti cu el in continuare, ce te opreste? Cunoasteti-va in viata reala si vedeti cum merge.Intai ar trebui sa il uiti pe fostul, nu e corect fata de cel actual sa il folosesti, nu e un joc.Ai fi putut sa-l uiti singura, dar n-ai vrut.Cred ca puteai foarte bine sa incerci sa-l uiti si abia dupa sa iti gasesti pe altcineva.Imi pare rau de el...Acum cel mai bine ar fi sa astepti un timp.Limpezeste-ti mintea si dupa gandeste-te sa incepi o relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vezi cum va veti intelege in realitate, deoarece poate fi diferit in sensul bun sau in sensul rau, depinde de compatibilitate.
Daca nu iti raspunde pe o perioada de cateva zile la mesaje este cazul sa iti iei gandul.El trebuie sa vina la tine daca vrea cu adevarat sa aveti ceva impreuna.Nu insista, deoarece vei parea disperata.Lasa-l pe el sa insiste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-l mai baga in seama.
Fereste-te de tipii care acum sunt de treaba si maine se fac ca nu te cunosc.