| sonia7026 a întrebat:

Ar trebui sa ne pese de lumea din jur?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Sa iti pese doar de parinti in caz ca ti-au oferit conditii si sfaturi de la viata dar in rest nu ai de ce sa iti pese.

5 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Depinde, întrebarea are două înțelesuri.
Dacă te referi la "gura lumii", părerea mea este că nu ar trebui să ținem cont de ea.
Dacă însă întrebarea se referă la omenie, eu cred că în cazul acesta răspunsul este da.
Să ai o seară frumoasă!

| baru a răspuns:

Sall. Nu am inteles pe deplin intrebarea, dar, in aceasta lume esti singur, sau singura. Acest fapt este cert. Pa!

| whatevernvm a răspuns:

Depinde daca meritahappy

| crissmay a răspuns:

Depinde la ce te referi,de ex. de familie,prieteni, rude si persoane dragi trebuie sa-ti pese, dar de cei care-ti fac rau nu cred.

| ღNameღ a răspuns:

Da,pentru ca daca nu,faptele rele ajung la Dumnezeu.
Ori cum ar trebui pentru,ar trebui sa ne punem in pielea perasoanei,sa vedem daca ne place necazul ei si apoi sa reactionam.
In concluzie,da, ar trebui.
Cand un om e pe marginea propastiei nu il impigi, il ajuti.