| maricel a întrebat:

Are cineva net de la Vodafone prin modem? Merge bine?

17 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Depinde unde stai...am o cunostita care nu a avut semnal q el... thinking

| hashe86 a răspuns:

Depinde daca in zona ta ai acoperire 3G. daca ai suficient semnal atunci merge destul de bine. inainte imi mergea foarte prost dar acum mi-am schimbat si modemul si mi-am facut un upgrade la abonament. desi platesc ceva mai mult(17euro) macar acum imi merge bine. ma rog mai are si el toanele lui. pentru laptop e ideal.
acu decizi tu ce vrei sa faci!

| Sara a răspuns:

Tatal meu are laptop de la vodafonelove struck
ce sa zic, e ok. chiar n are probleme. Cand e furtuna, si mie imi pica netu, imi sare de ajutor el cu laptopu' laughing deciwinking se merita, noi avem contract pe 2 ani, s vrem sa l prelungim. Cred ca tine si de zona unde locuiesti, cred big grin

| annda a răspuns:

Eu am si merge foarte bine nu am avut probleme deloc cu el. big grin

| iulia_5454 a răspuns:

Depinde daca ai semnal. daca as putea sa imi bag net prin retea de cartier sau prin rds as renunta la vodafone(are toane si dc++ merge greu)

| Tlbi a răspuns:

Cum sa maresti viteza la modem prin Vodafone: http://xux.ro/viteza-mai-mare-la-net-prin-modem/

| Îți dăăă ariiiipi! a răspuns:

Merge fffffffff greu! nu pot sa descarc ceva de pe net cu mai mult de 10-21 kb/s >.> nu pot sa asc nici muzica nici sa ma uit pe youtube decat daca astept o ora sa se incarcestraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum au zis si altii....depinde in ce zona stai si cel mai imp lucru e sa ai acoperire ca de nu...nu reusesti sa descarci ceva mai mare de 300MB ....si merge foarte lent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfffff...si eu am net de la vodafone... dar sunt in spania si merge exagerat de rau...nu stiu ce sa zic... dar daca ma poate ajuta si pe mine cineva cu ceva sfaturi...ca nu pot sa scot nimic de pe net...cu mai mult de 50kbstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am netul acesta de la vodafone. Eu cred totusi ca modemul meu are o problema. Din moment ce conteaza zona in care stai ...la mine ar trebui sa mearga foarte bine. Eu stau in Bucuresti, pe langa Universitate si in momentul asta am 160 MB consumati din cei 2 Gb. POt sa spun doar ca incerc sa intru pe forumuri de vreo ora si imi incarca extrem de greu. Doar daca dau search pe google sta cam un minut pana incarca pagina. Pe youtube nu mai spun. Am intrat pe un alt forum si cineva spunea ca la acelasi abonament ca al meu putea sa downloadeze o mel de pe site-uri romanesti cu 14 mb si ceva. Mie nu mi-a mers niciodata cu mai mult de 20 kbs. Mai cunosc pe cineva caruia ii merge la fel de prost ca si mie... dar mai cunosc o alta persoana careia ii merge si in zona fara 3G mult mai bine decat imi merge mie in Bucuresti. Eu cred ca tine de norocbig grin daca ai noroc la un modem bun...iti merge si netul. As vrea sa mai aud pareri despre cat de bine sau prost merge netul vostru vodafone.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EEo am da merge ca cacatu pe bune nu-mi place crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge foarte prost nu am semnal cred ca renunt la el e cel mai naspa net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai 3g merge cam greu.de download nici nu mai zic(naspa rau!)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum spun multi anltii problema cu download-ul si cu incarcarea paginilor web.Adevarat si mie imi merge fix la fel cu 10 15 kilo pe secunda... nu pot face nimic va recomand sa luat legatura cu un operator format *222 o sa-l verifice.Eu unul incerc de vreo 2 zile sa iau legatura... dar nimic. restul e istorie. Daca gasit vreo metoda ma puteti contacta pe id : dereglatulandreei. Multumesc si o zi faina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am eu dar trebuie sa ai semnal ful ca sati mearga eu am si am 2 lini si vreau sa zic ca-mi merge tava netul cu 2 lini sunt multumit daca as avea ful cred ca ar fi si mai bine dar sunt multumit de Vodafone