| ioanalexandru a întrebat:

Hi TPU!
are cineva internet orange sau vodafone prin modem?
daca da.cum merge?
merita?

Răspuns Câştigător
| ŦєтiţaŦăяăNuмє a răspuns:

Eu am avut Orange si o prietena de`a mea Vodafone dar sunt naspha aman2winking
La inceput de luna merge normall cam 2-3 zile si dupa numa te chinui cu elwinking
Nu merita deloc sa stiiwinking

5 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Merge.aceptabil, acum depinde si de modem si abonament. Am Orange modem de 16mb/s, si abonament la fel parca. Chestia mai nasola e ca ai limita de trafic, iar dupa ce-l depasesti scade viteza rau.
Oricum cu abonament de la 6gb/luna in sus, intre orele 12AM si 7AM ai trafic nelimitat. Vodafone nu avea optiunea asta ultima data cand am verificat.

| gki1980 a răspuns:

Eu am internet Vodafone, dar nu abonament, si merge chiar foarte bine, e ideal cand te deplasezi de acasa. am avut si Orange, dar nu are acoperire asa buna ca Vodafone si merge mult mai greu

| onasis1961 a răspuns:

Daca esti din oras mai mare:mrge foarte bine (clicknet)de la romtelecom!

| Mishoo a răspuns:

E bun doar asa. cand pleci undeva si nu ai net, dar sa il folosesti acasa e aiurea.

| raluca0306 a răspuns:

E groaznic si nu merita absolut deloc.Momentan am internet Orange si merge foarte naspa. Ceva gen:La inceput cand il folosesti merge super, dupa care o luna -doua groaznic, dupa aia mai merge 2-3 zile super dupa care iar naspa.Nu merita deloc.Plus ca trebuie' sa platesti mult mai mult decat un internet prin cablu, care pentru mine e cel mai bun.Sa nu iti faci abonament deloc.Nu se merita!