| Furnicuta000 a întrebat:

As dori sa imi recomandati si mie o tara cu vreme racoroasa unde sa ma mut ca luni a fost 1 aprilie si au fost 30 grade in Bucuresti, azi e 3 aprilie si e din ce in ce mai rau. Nu stiu cine si de ce ne-a furat primavara dar nu cred ca mai supravietuiesc pana in noiembrie ca am inteles ca atunci se mai potoleste. Sa fie o tara cu o limba usoara ca nu am 10 ani la dispozitie sa invat germana. Multumesc

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Olanda. Toată lumea vb engleza și rar ajung vara temp la 30 grade

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu e nevoie in alta tara! undeva la munte (sau in munti)Asta daca ai cu ce te intretine pana atunci

| Furnicuta000 explică (pentru Fatamuntilor):

Am auzit ca la Miercurea Ciuc e cel mai frig dar nu stiu daca e la munte sau nu...

| J0B0MAT a răspuns:

Finlanda.Cică e și cea mai fericită țară.

| VoidEternal a răspuns:

Alaska.

| Furnicuta000 explică (pentru VoidEternal):

E foarte complicat ca iti trebuie viza si astea

| Lupică27 a răspuns:

Gulag, Alaska