| eneeda a întrebat:

As dori sa ma casatoresc curand, insa banii sunt o problema...intrebarea mea este: cum vedeti voi o nunta originala sau mai bine zis altfel(hainute, loc, biserica, invitati etc.)?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti iubitul de mina si opriti-va la starea civila si dupa aia la biserica. O casatorie se poate asemana intr-un fel cu ce se spune despre afaceri si anume ca"Marile afaceri au pornit aproape de la nimic". Tot asa si casatoriile reusite.Nu scrie decit ca tinerii sa fie de acord.Atita tot.Casa de piatra si fericirea fie cu voi.

2 răspunsuri:
| aleksy a răspuns:

Pai,,,, poti sa imprumuti o rochie sau sa o inchiriezi asa iesi mult mai iesfti(un inchiriat intre 5-7 mil. iar noua de la 15mil in suns)invitatii cauti unde sunt mai ieftitne(ca pana la urma nu sunt ceva ce o sa le pastreze oamenii), un loc cat mai iesftin si dragut(eventual spre iesire din oras ca e mai iefti)sau daca vrei undeva la tara intr-un camin.Asai ai iesi cel mai ieeeeftiin

sper ca am fost de folos

casa de piatra:*

| eneeda explică:

Multumesc de raspuns! insa ceva inedit ma gandeam! ceva care sa surprinda...hai sa numim asta...nunta altfel!