| eneeda a întrebat:

As dori sa ma casatoresc curand, insa banii sunt o problema...ca asa e mereu cand esti tanar happy. intrebarea mea este: cum vedeti voi o nunta originala (hainute, loc, biserica, invitati etc.)?
(nu uitati de bani ca sunt putini!)

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Toate lucrurile frumoase sunt in jurul nostru. Noi nu trebuie sa le cautam. Le avem. Tot cea ce trebuie sa facem este sa deschidem ochii sa le vedem. Iar noi nu vedem, noi tot timpul cautam in alta parte. Nu te cunosc dar sunt sigur ca esti o persoana deosebita. De acea, la tine sau mai bine spus la voi nu se pune problema ca nu va iesi nunta bine din cauza banilor. Tot cea ce este simplu este si frumos si elegant, cu bun simt ----eu am incredere totala in tine ca vei gasi cea mai buna metoda. Pa

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Multumesc. Un om.

| tyana a răspuns:

Din proprie experienta iti spun ca daca nu ai bani sa iti organizeze altcineva nunta, tu sa fii doar mireasa nu si organizator, te vei simti extrem de obosita si stresata la nunta ta!
O nunta originala(trecuta fiind prin patania unei nunti mari, la care ceilalti s-au simtit bine iar eu simteam ca pic de obosita)in viziunea mea de acum ar fi:eu, sotul, parintii si nasii.Si cei mai buni prieteni daca vor!straight faceRelaxare si buna dispozitie! Cu amintirile astea as vrea sa raman dupa nunta mea!happyMulta bafta!

| vyolycy a răspuns:

Parerea mea este sa mai astepti putin pana se mai aduna banii...cum ati sta pana caum necasatoriti nu cred ca o sa fie mare tragedie inca un an, 2.mai asteapta putin si poate o sa ai o nunta asa cum vrei tu:ORIGINALA

| claudiea79 a răspuns:

Cite persoane ai la nunta? o prietena si-a facut nunta in bucursti. cu 300 de invitatii, a costat 150 de milioane. rochia a luat-o iarna cind era 5 milioane vechi era mai ieftina. inelele au costat 7 milioane aur alb din sir au platit nasi. buchetul 3 milioane a avut cale tot nasul a platit si luminarile. restaurantul la platit ea dar nu mi-a zis. a venit un prieten cu un aparat foto si altu cu o camera video. au inchiriat o limuzina sa se duca la primarie si la restaurant. au avut dj la restaurant. popa poate sa il plateasca nasi. rochie pentru primarie a dat 200 de euro. daca ai banii putini nu faci nunta la restaurant o faci acasa. sa mai iei o rochie pentru primarie te imbraci in rochia de mireasa si pentru primarie. o poti inchiria ca sa fie mai ieftin.iei verighete de argint sint mai ieftine. iei un buchet de trandafiri costa un milion vechi. biserica; buchetul si luminrile poate sa le plateasca nasi. poate face poze un prieten. nunta originala? o rochie alba simpla o coronita stralucitoare nunta doar cu nasi si parintii sau prietenii. sa luam doar suc sampanie un vin un tort si 6 meniuri de la mec-donalds depinde citi sint scapi mai repede si mai ieftin. bomboane si suc la primarie. poti sa te imbraci in blugi la primarie si o bluza alba. nuntele traditionale cu multi omenii sint foarte scumpe. 2 ani a durat sa stringa prietena mea toate pentru nunta.pe masa pui margarete sint mai ieftine niste baloane si poti sa pui cd-uri cu muzica daca faci acasa. nu mai dai banii la formatie. in loc de limuzina mergi cu un prieten sau cu taxiu de la primarie la biserica. sper ca te-am ajutat casa de piatra multa fericire. iei sifon si 2 sau 3 sticle de vin un tort. un aperitiv mic si meniurile de la mec'donalds pentru fiecare pui muzica acasa si distractie placuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat de pretentioasa esti tu
si depinde cat de urgenta este casatoria
eu de exemplu m-am gabit ca eram garvida in luan 7 si vroiam ca bebele sa nu aibe in certificat la numele mamei un nume si la tatal altul
la mine a fost ceva restrans, nu m-am imbracat in mireasa, am avut doar prietenii apropiati si ceva rude, undeva la 40 persoane si crede-ma a fost o distractie, pe cinste